تلفن همراه

هفتمین سایت ۵G ایرانسل در دانشگاه فرودسی مشهد راه‌اندازی شد

منبع: پیوست
 
 در مراسم آغاز به کار سایت ۵G ایرانسل در شهر مشهد که امروز (۲۷ اسفند) برگزار شد، بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل اعلام کرد این شرکت در سال اخیر به منظور افزایش کیفیت شبکه و گسترش آنتن‌دهی ۹۵ سایت جدید با صرف هزینه ۲۸۰ میلیارد تومان در شهر مشهد و استان خراسان رضوی نصب کرده است. او این عدد را یک رکورد جدید در نصب آنتن‌های شهری در کشور دانست.
 
مدیرعامل ایرانسل، تجربه این شرکت در عرضه سرویس‌های ۳G و ۴G را خوب توصیف کرد و افزود: «به همین دلیل تصمیم گرفتیم به ارائه ۵G به شهروندان، در این زمینه پیشگام باشیم.»
 
 
مدیرعامل ایرانسل از همکاری این شرکت با استارت‌آپ‌های خراسانی خبر داد.
عباسی آرند همچنین اعلام کرد به زودی تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه فرودسی مشهد برای انجام مطالعه و پژوهش در زمینه ۶G امضا خواهد شد. مدیرعامل ایرانسل در پایان از تصمیم ایرانسل برای همکاری گسترده با استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان مشهد خبر داد.
 
در این مراسم برخی از مدیران استانی و دانشگاهی سخنرانی کردند و از جمله، شهناز رمارم، رئیس شورای شهر مشهد از مدیران ایرانسل خواست در زمینه ارتباطات به عدالت توزیعی نیز توجه کنند. او گفت: «در برخی از نقاط مشهد یا استان خراسان رضوی، مردم به ۳G هم دسترسی ندارند و باید برای آنها فکر شود.»
 
در این مراسم یک فایل ویدئویی با کیفیت ۴K با دو فناوری ۴G و ۵G به نمایش درآمد تا حاضران تفاوت این دو فناوری را از نزدیک تماشا کنند.
 
ایرانسل پیش از این ۶ سایت ۵G‌ را در شهرهای تهران، شیراز و کیش راه‌اندازی کرده بود.

​​