فناوری اطلاعات

جشن اتصال همه روستاهای فارس به شبکه ارتباطی در اردیبهشت ۱۴۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز امیدواری کرد که اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ جشن اتصال ۱۰۰ درصد روستاهای استان فارس به شبکه ارتباطی برگزار شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در آغاز سفر خود به استان فارس با حضور در روستای حسین‌آباد شهرستان زرقان، در جمع مردم این روستا گفت: بنا بود امروز از این روستا پروژه‌های ارتباطات روستایی استان را افتتاح کنیم ولی چون مقداری شاهد عقب‌ماندگی در تکمیل پروژه‌ها بودیم از انجام این افتتاح صرف نظر کردیم‌.
وی افزود: اگر امروز این پروژه را افتتاح می‌کردیم، نگرانی وجود داشت که شاهد تاخیر بیشتری در تکمیل پروژها باشیم؛ به همین دلیل از آقای استاندار خواستیم تا به جای افتتاح، پروژه‌های باقی مانده را کنترل کنیم.
آذری جهرمی تصریح کرد: همانطور که اینترنت روستای حسین آباد و سبز آباد یک ساعت پیش افتتاح شد باید نزدیک ۲۷۰ روستای دیگر هم به شبکه ارتباطی متصل شوند تا ارتباطات روستایی در استان فارس ۱۰۰ درصد شود.
وزیر ارتباطات در ادامه با تشکر از استاندار و مدیران استانی و تمامی دست‌اندرکاران توسعه ارتباطات روستایی استان فارس گفت: شش ماه پیش ۶۲ درصد روستاهای استان به شبکه ارتباطی متصل شده بودند اما امروز بیش از ۹۰ درصد روستاهای استان از نعمت ارتباطات پایدار برخوردار هستند.
وی در خاتمه گفت: امیدواریم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ جشن تکمیل پروژه‌های روستایی استان فارس را برگزار کنیم.

​​