تلفن همراه

نسخه جدید اینستاگرام ویژه کودکان در راه است

منبع: آی تی ایران
 
 
فیسبوک این روزها به دنبال ساخت نسخه جدیدی از اینستاگرام ویژه استفاده کودکان زیر 13 سال است.
 
وب‌سایت BuzzFeed با انتشار این گزارش نوشت که ویشال شاه، نایب رئیس بخش محصولات اینستاگرام در پیامی‌داخلی به کارمندان از آغاز تلاش‌های این شرکت برای ساخت نسخه‌ای جدید از اینستاگرام برای کودکان خبر داد.
 
وی در این پیام اعلام کرد که کاربران جوان در اولویت این شرکت هستند و همه تلاش خود را به کار خواهند بست تا هم تجربه‌ای بی‌خطر از کار با این شبکه اجتماعی را برایشان فراهم کنند و هم با طراحی نسخه جدیدی از اینستاگرام، کاربران زیر 13 سال بتوانند به طور ایمن و بدون نگرانی کار با این اپلیکیشن را تجربه کنند.
 
در حال حاضر، اینستاگرام به کاربران زیر 13 سال اجازه استفاده از این شبکه اجتماعی محبوب را نمی‌دهد. البته فیسبوک نیز در اقدامی‌مشابه و در سال 2017، نسخه جدیدی از اپلیکیشن مسنجر خود را تحت عنوان Messenger Kids برای کودکان زیر 13 سال عرضه کرد.
 
فیسبوک هنوز جزییات دقیقی را در این خصوص منتشر نکرده، اما در بیانیه این شرکت آمده است: «کودکان زیادی به دنبال ورود به اپلیکیشن‌های مختلف برای ارتباط با دوستان خود هستند و به طور مکرر از والدین خود اجازه ورود به این برنامه‌ها را سوال می‌کنند. در حال حاضر، گزینه‌های زیادی که مناسب کودکان و قابل مدیریت باشد، پیش روی پدرومادرها وجود ندارد. ما در حال تلاش برای ایجاد یک اپلیکیشن جدید با امکان کنترل توسط والدین هستیم که بتواند راهی را برای ارتباط میان کودکان با دوستانشان فراهم کند و به دنبال علاقه‌مندی‌های خود باشند.
 
آدام موسری، رئیس اینستاگرام، نظارت کلی بر طراحی این اپلیکیشن را برعهده دارد و پاونی دیوانجی نیز رهبری این گروه را برعهده دارد. به گفته وب‌سایت مذکور، دیوانجی قبل از پیوستن به فیسبوک و اینستاگرام، در شرکت گوگل و در بخش محصولات مرتبط با کودکان همانند یوتیوب کودکان کار می‌کرد.
 
سال‌هاست که مردم جهان از اپلیکیشن‌هایی چون اینستاگرام می‌خواهند تا فکری هم به فکر سلامت روح و روان کاربران خود باشند. در این میان، شرکت‌های فیسبوک و اینستاگرام مورد انتقادهای زیادی قرار گرفتند و به زعم این افراد، این دو اپلیکیشن بستری برای انتشار محتواهای مضر و آسیب‌رسان به سلامت روح و روان کاربران هستند و باعث ترویج خشونت و حتی افسردگی می‌شوند.
 

​​