تلفن همراه

شارژ کامل وان پلاس 9 پرو به‌صورت بی‌سیم تنها ۴۳ دقیقه طول می‌کشد

منبع: زومیت
 
 
اطلاعاتی در مورد سیستم شارژ شدن باتری گوشی هوشمند وان‌پلاس 9 پرو منتشر شده که طبق آن‌، پرچم‌دار شرکت چینی در حالت باسیم تنها به ۲۹ دقیقه برای شارژ کامل نیاز دارد.
 
انتظار می‌رود هفتهٔ آینده شرکت وان‌پلاس، چند مدل گوشی هوشمند جدید را به علاقه‌مندان محصولات این شرکت معرفی کند. دستاوردهای جدید شرکت چینی که به‌زودی معرفی می‌شوند، شامل وان‌پلاس ۹، وان‌پلاس ۹ پرو، وان‌پلاس ۹ آر و وان‌پلاس واچ می‌شوند.
 
حال، رسانهٔ خبری GSMArena گزارشی در مورد یکی از این محصولات منتشر کرده که مرتبط با سیستم شارژ شدن باتری آن می‌شود. طبق گزارش، وان‌پلاس ۹ پرو از هر دو حالت بی‌سیم و باسیم برای شارژ استفاده می‌کند. در حالت بی‌سیم، فناوری شارژ ۵۰ وات در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت که برای شارژ گوشی هوشمند از میزان شارژ صفر تا صد درصد تنها به ۴۳ دقیقه زمان نیاز است.
 
چنین ادعایی البته از سوی شرکت سازنده است و هنوز توسط کاربران یا رسانه‌ها بررسی نشده و امکان دارد جنبهٔ تبلیغاتی داشته باشد. بااین‌حال، وان‌پلاس ۹ پرو با توجه به مشخصاتی که دارد در میان محصولاتی با سرعت بالا در شارژ شدن قرار می‌گیرد. گفته شده در حالت باسیم نیز، باتری پرچم‌دار نسل بعدی وان‌پلاس در ۲۹ دقیقه از میزان صفر درصد شارژ باتری به صد درصد می‌رسد.
 
در ادامهٔ گزارش ذکر شده است که برای استفاده از حداکثر توانایی شارژ بی‌سیم وان‌پلاس ۹ پرو نیاز به شارژر ۵۰ واتی بی‌سیم وان‌پلاس خواهید داشت که در زمان عرضه، همراه‌با پرچم‌دار جدید وان‌پلاس، فروخته خواهد شد. شارژ بی‌سیم وان‌پلاس به کاربر اجازه می‌دهد گوشی هوشمند را در دو حالت عمودی یا افقی قرار داده و در هنگام شارژ باتری بتواند از آن استفاده کند؛ برای مثال کاربر می‌تواند در زمان شارژ بی‌سیم وان‌پلاس ۹ پرو به تماشای ویدئو بنشیند تا گوشی هوشمند قبل از اتمام فیلم به شارژ کامل برسد.
 
به دلیل وات بالایی که شارژر بی‌سیم وان‌پلاس دارد در درون آن از فن برای خنک‌سازی شارژر استفاده شده و طبیعتا می‌تواند سروصدای بسیاری در هنگام فعالیت ایجاد کند. بااین‌حال، وان‌پلاس تأیید کرده که شارژ از حالت شب (Night Mode) برخوردار خواهد بود؛ حالتی که میزان مصرف انرژی و درنتیجه تولید گرما را کاهش می‌دهد تا نیازی به فعال شدن فن نباشد. در چنین حالتی، شارژر به زمان بیشتری برای شارژ کامل باتری نیاز خواهد داشت.
 
هر دو گوشی هوشمند وان‌پلاس ۹ و وان‌پلاس ۹ پرو از شارژر باسیم ۶۵ واتی برخوردار هستند که اجازه می‌دهد باتری با میزان شارژ صفر درصد تنها در ۲۹ دقیقه به شارژ کامل برسد. بااین‌حال، وان‌پلاس ۹ از شارژر بی‌سیم ۱۵ وات به‌جای مدل ۵۰ وات وان‌پلاس ۹ پرو استفاده خواهد کرد. جالب است بدانید برای اولین‌بار مدل استاندارد از سری گوشی‌های هوشمند وان‌پلاس از ویژگی شارژ بی‌سیم برخوردار می‌شود. درواقع شاید اختلاف بسیاری از نظر توانمندی میان شارژر بی‌سیم دو مدل پرچم‌دار جدید شرکت وان‌پلاس وجود داشته باشد؛ اما برخورداری مدل استاندارد از شارژ بی‌سیم را می‌توان خبر خوبی برای علاقه‌مندان به محصولات شرکت چینی دانست.

​​