فناوری اطلاعات

آذری جهرمی: شکاف بین نسلی در فضای مجازی جدی‌ است/ تربیت در فضای مجازی مثل فضای حقیقی است

 
 
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست مجازی دید و بازدید با بیان اینکه تربیت در فضای مجازی مثل فضای حقیقی است، گفت: شکاف بین نسلی در فضای مجازی جدی‌تر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران؛ آذری جهرمی در نشست مجازی دید و بازدید عید گفت: تربیت در فضای مجازی مثل فضای حقیقی است. آنهایی که فکر می‌کنند مسوولیت تربیت فرزندانشان در فضای مجازی تنها با حاکمیت است؛ یک نگاه به فرزندان مسوولین راست و چپ کنند.
وی افزود: خیلی‌ها توان تربیت فرزندان خودشان هم نداشتند. شما از آنها انتظار تربیت جامعه را دارید؟
 
آذری جهرمی گفت: انسداد سایتها به سیاق گذشته دیگر منسوخ است، چه با رمزنگاری‌های پیشرفته و چه با ابزارهای ماهواره‌ای که بزودی فراگیر می‌شود. این اعتقاد اکثر صاحبنظران است.
 
وزیر ارتباطات تاکید کرد: راهکار موثر برای ایفای نقش، تکیه بر جوانهای خلاق و وارد شدن در رقابت‌ با پلتفرمهای بین‌المللی است. موانع داخلی و تنگ نظریها رفع شود، جوانهای توانمندی داریم.
 
وزیر ارتباطات تصریح کرد: علم دانش‌آموزان و نوجوانان در استفاده از فضای مجازی، از علم والدین آنها بیشتر است. این در جامعه ما چالش کوچکی نیست.
 
وی خاطرنشان کرد: شکاف بین نسلی در فضای مجازی جدی‌تر است. این شکاف را با فیلتر پر نمی‌کنند با آموزش مداوم و موثر ترمیم می‌کنند. باید کارهای بنیادین انجام داد نه سطحی.
 

​​