تلفن همراه

اپراتورهای موبایل سعودی به دنبال سایت شییرینگ هستند!

arab mobile user.jpg
 
ICTna.ir -  اپراتورهای تلفن همراه زین و موبایلی عربستان سعودی، چراغ سبز رگولاتور این کشور را برای طرحی به منظور ادغام دارایی‌های BTS خود و جذب سرمایه‌گذاری خارجی دریافت کرده‌اند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به نظر می‌رسد که شرکت IHS بعنوان تردپارتی زیرساخت پسیو بازیگردانی خواخد کرد، اگرچه این شرکت مجاز نخواهد بود بیش از یک اقلیت در سهام داشته باشد.
 
 
اپراتورهای مخابراتی این کشور از دریافت موافقت اصولی لازم از کمیسیون ارتباطات و فناوری اطلاعات عربسان (CITC) خبر داده اند.
این موافقت اصولی، اجازه ادغام دکل های مخابراتی را در قالب یک کنسرسیوم مخابراتی امکان پذیر خواهد ساخت.
 
علاوه بر این، دو اپراتور سعودی زین و موبایلی، یک کنسرسیوم مشترک متشکل از گروه سرمایه گذاری AlRaidah، شرکت تخصصی دکل های مخابراتی IHS و یک سرمایه گذار احتمالی ثانویه را شکل خواهند داد.
با توجه به اعلامیه اپراتورهای مخابراتی عربستان، به نظر میرسد که رگولاتور این کشور پیشتر، مجوزهای لازم را برای شروع این اقدامات به اپراتورهای موبایلی و زین و شرکت های الریدا ارائه کرده بوده است.
 
اپراتور موبایلی تاکید کرد که هنوز در حال ارزیابی و مطالعه پیشنهادهای ارائه شده توسط همه سرمایه گذاران بلقوه در این زمینه است. 
 
 

​​