بازار سرمایه

درآمد 234 هزار میلیارد ریالی همراه اول در سال 99

ICTna.ir – مجموع درآمدهای شرکت ارتباطات سیار ایران از ابتدای سال مالی تا انتهای اسفند ماه سال 99 به 234 هزار و 373 میلیارد ریال رسیده است.
 
mci logo png .png
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، درآمد عملیاتی این شرکت در اسفند ماه سال 99 نیز به 21 هزار و 11 میلیارد ریال رسید که بیشترین میزان درآمدی آن از محل کارکرد مشترکین خطوط اعتباری با رقم 11 هزار و 706 میلیارد ریال بوده است.
 
پس از آن بیشترین درآمد حاصله همراه اول از محل کارکرد مشترکین خطوط دائمی با رقم 7 هزار و 875 ریال بوده است.
 
گفتنی است، همراه اول در اسفند ماه 99 نیز پیشنهاد داد تا سرمایه این شرکت از 19200 میلیارد ریال به 55293 میلیارد ریال افزایش یابد.
 
این پیشنهاد از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به منظور اصلاح ساختار مالی و استفاده از فرصت قانونی ماده 14 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی به تصویب هیات مدیره رسیده و برای اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده و پس از موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده اجرا خواهد شد.
 
 افزایش سرمایه پیشنهاد شده معادل 188 درصد سرمایه فعلی همراه اول است و یکی از اهداف اصلی این شرکت از انجام افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت‌های بدهی اسا و از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های طبفه زمین و ساختمان انجام می‌گیرد و به صورت مستقیم منجر به ورود وجه نقد به شرکت نخواهد شد ولی افزایش سرمایه از این محل باعث اصلاح و بهبود ساختار مالی می‌شود.

​​