تلفن همراه

روش جدید هک واتس آپ!

منبع: زومیت
 
 
کلاه‌برداری جدیدی بر بستر واتساپ در حال انجام است که به هک شدن حساب کاربری کاربران منتهی می‌شود. این کلاه‌برداری به چه نحوی انجام می‌گیرد و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟
 
کلاه‌برداری اینترنتی مفهوم جدیدی نیست و امیدواریم کاربران در سال‌های اخیر اطلاعات بیشتری برای نحوه‌ی مقابله با این نوع کلاه‌برداری‌ها کسب کرده باشند. آن‌طور که Ubergizmo می‌نویسد، متأسفانه مردم حتی امروز هم به‌دفعات در دام کلاه‌برداران می‌افتند. به‌نظر می‌رسد اخیرا کلاه‌برداری جدیدی در واتساپ (WhatsApp) آغاز شده و کاربران باید حواس‌شان را جمع کنند.
 
کلاه‌برداری جدیدی که بر بستر واتساپ انجام می‌گیرد، ممکن است به هک و دزدیده شدن حساب کاربری شما منتهی شود. در این کلاه‌برداری، کاربران پیامکی شامل کد فعال‌سازی واتساپ دریافت می‌کنند. در ادامه کاربر پیغامی در واتساپ از طرف یکی از مخاطبان گوشی‌اش دریافت می‌کند. در این پیغام، طرف مقابل می‌گوید کد به اشتباه برای شما ارسال شده و از شما درخواست می‌کند کد را برایش بفرستید. 
 
اگر کد را در پاسخ به پیغامی که از طرف مخاطب دریافت کرده‌اید ارسال کنید، حساب کاربری شما نیز در واتساپ هک می‌شود. آن‌طور که حساب کاربری توییتر Which می‌نویسد، حساب کاربری مخاطب شما هک شده و وقتی چنین پیغامی دریافت کنید یعنی هدفی برای هکرها هستید.
 
در حال حاضر مشخص نیست که هکرها چه هدفی از هک حساب‌های کاربری واتساپ دارند، اما قطعا هدف خوبی پشت این قضیه نیست. بدین ترتیب اگر چنین پیغامی دریافت کردید،‌ به آن بی‌توجه باشید. 

​​