تلفن همراه

گوگل رسما عرضه گوشی پیکسل 5A 5G را تایید کرد

منبع: دیجیاتو
 
 
گوگل رسما در واکنش به شایعات از معرفی تلفن هوشمند جدیدی به نام پیکسل ۵A 5G خبر داد. این شرکت در پاسخ به گزارشی که مدعی بود تولید این گوشی به‌کلی لغو شده، بیانیه‌ای را منتشر کرد که از عرضه پیکسل ۵A 5G در آمریکا و ژاپن خبر می‌دهد.
 
سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای گفت: «پیکسل ۵A 5G لغو نشده است. این دستگاه در دنباله سال در آمریکا و ژاپن عرضه می‌شود و معرفی آن همزمان با تاریخی است که موبایل نسل قبلی سری A پارسال رونمایی شد.» روز گذشته، «جان پراسر» در توییتی اعلام کرد که عرضه پیکسل ۵A به خاطر کمبود تراشه لغو شده. در ادامه وب‌سایت «اندروید سنترال» نیز به نقل از دو منبع آگاه مدعی شد که پیکسل ۵A تولید نخواهد شد.
 
به نظر می‌رسد که کمبود تراشه هنوز مشکلی جدی برای گوگل به حساب می‌آید، چون این شرکت موبایل خود را فقط در آمریکا و ژاپن عرضه می‌کند. شایعات می‌گویند پیکسل ۵A 5G شبیه پیکسل ۴A 5G موبایلی ارزان‌تر از پرچمداران این شرکت خواهد بود. نشانه‌های تولید این گوشی از ماه ژوئیه ۲۰۲۰ در کد پروژه متن‌باز اندروید مشاهده شده بود. انتظار می‌رود پیکسل ۵A 5G از نظر اندازه شبیه پیکسل ۴A 5G باشد؛ یعنی از نمایشگر ۶.۲ اینچی با وضوح +FHD، دوربین دوگانه و جک هدفون بهره ببرد.
 
در بیانیه گوگل گفته شده که این گوشی در همان تاریخ رونمایی از مدل قبلی سری A معرفی می‌شود. بنابراین باید در ماه اوت مصادف با مرداد و شهریور منتظر این گوشی باشیم. ولی خیلی از منابع پیش‌بینی کرده‌اند که این گوشی را در کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل ببینیم.
 
گوگل قبلا هم در واکنش به شایعات مجبور به اعلام خبر تولید محصولات خود شده بود. این شرکت در سال ۲۰۱۹ پس از افشای تصاویر پیکسل ۴ مجبور شد این تلفن هوشمند را زودتر از موعد معرفی رونمایی کند. ولی واکنش کنونی گوگل بیشتر از آن که شبیه استفاده به موقع از جو داغ رسانه‌ای باشد، شبیه کنترل اخبار و جلوگیری از صدمات احتمالی به نظر می‌رسد.

​​