رسانه‌های اجتماعی

اولتیماتوم رگولاتوری به اپراتورهای تلفن همراه و مخابرات برای رفع اختلال کلاب‌هاوس

ICTna.ir – سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با ارسال نامه‌ای به دو اپراتور موبایل همراه اول و ایرانسل و مخابرات درخصوص رفع اختلال کلاب‌هاوس اولتیماتوم داد.
 
clubhouse.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این نامه که به امضای حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رسیده خطاب به مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول، بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل و مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران آمده است: بنابر مستندات جمع‌آوری شده فنی، اختلال مشهود توسط آن اپراتور در برقراری ارتباطات اینترنتی مشترکان با نرم‌افزار کلاب‌هاوس مشاهده و دارای استمرار است.
 
او با اشاره به ماده 737 قانون مجازات اسلامی تاکید کرده است که اختلال عمدی جرم‌انگاری شده و برای مرتکبین آن مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است.
 
فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه استعلام شفاهی سازمان از همه اپراتورها، حاکی از عدم وجود یا دریافت دستور قضایی در این مورد است، افزوده است: ضرورت دارد در صورت وجود دستور قضایی در این زمینه، رونوشتی از آن برای سازمان ارسال و در صورت عدم وجود، اختلال ظرف 24 ساعت آینده رفع و گزارش مکتوب ارسال شود.

​​