تلفن همراه

آیفون ۱۱ پرو با لوگوی کج اپل به قیمت ۲۷۰۰ دلار فروخته شد

منبع: دیجیاتو

یک آیفون ۱۱ پرو که لوگوی اپل در موقعیت نادرستی در پنل پشتی آن قرار گرفته بود، ظاهرا با قیمت ۲۷۰۰ دلار فروخته شده است. تصویر این محصول که در توییتر به اشتراک گذاشته شده، دارای لوگویی مایل به سمت راست بدنه و کمی زاویه‌دار است.
 
تصاویری که به‌تازگی توسط حساب توییتر Internal Archive منتشر شده‌اند، پنل پشتی یک آیفون ۱۱ پرو را از دو زاویه نشان می‌دهد. یکی از این تصاویر از سمت پایین گرفته شده و دیگری آن را از مرکز قاب عقب به تصویر می‌کشد. علاوه بر این، تصویر دیگری هم از زاویه دوم منتشر شده که اشتباهات لوگوی چاپ‌شده در قاب پشتی این آیفون را نشان می‌دهد.
 
محل درست قرارگیری لوگوی اپل در مرکز قاب عقب است، اما لوگوی این دستگاه به سمت راست و کمی در خلاف جهت عقربه‌های ساعت متمایل شده است. اگر این تصویر واقعی باشد، مشکل احتمالا مربوط به خطایی در پروسه تولید است. به عبارت دیگر، احتمالا قاب عقب در دستگاه چاپ به درستی در جای خود قرار نگرفته و لوگوی اپل هم به اشتباه روی آن حک شده است.
 
تصاویر این چنینی معمولا با مدارک دیگری همراه می‌شوند تا صحت آن‌ها به مخاطب اثبات شود، ولی در این مورد اطلاعات چندانی در اختیار کاربران قرار نگرفته است. عبور آیفونی با این شرایط از فرآیند تضمین کیفیت اپل فوق‌العاده دشوار است و شاید در هر ۱۰۰ میلیون دستگاه فقط یک بار رخ دهد.
 
افزون بر این، مشخص نیست که این آیفون چه زمان و چگونه با قیمت ۲۷۰۰ دلار فروخته شده است. با وجود این که منبع انتشار این تصاویر چندان معروف و معتبر نیست، ولی به نظر نمی‌رسد که تصاویر حاضر جعلی باشند. این اکانت قبلا هم تصاویری را از پروتوتایپ دستگاه‌ها منتشر کرده بود. در نهایت، وقوع چنین خطاهایی هرچند در ظاهر خیلی بعید است، اما در واقعیت جزو جدایی‌ناپذیر بخش تولید محسوب می‌شوند.

​​