رسانه‌های اجتماعی

دستور رئیس‌جمهور به وزیر ارتباطات برای شکایت از اخلال‌کنندگان کلاب‌هاوس

ICTna.ir – سخنگوی دولت از دستور رییس‌جمهور به وزیر ارتباطات مبنی بر ارایه گزارش شفاف از اختلال در کلاب‌هاوس و شکایت از اخلال‌کنندگان خبر داد.
 
Ali Rabiei.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، علی ربیعی در نشست خبری امروز با بیان این مطلب گفت: رییس جمهور یکشنبه در دولت به وزیر ارتباطات دستور دادند که اولا جزییات را به مردم بگویند و ثانیا مطابق قانون از اختلال‌کنندگان شکایت و از اهرم‌های قانونی موجود برای پاسخگویی متخلفین و هم برای حفظ فضای ایجاد شده و باز شده استفاده کنند.
 
او با اشاره به اینکه دیدگاه دولت مبنی بر باز بودن این شبکه اجتماعی است، افزود: کسی نباید از آگاه شدن مردم واهمه داشته باشد. برخی خودشان توانایی گفت و گو با مردم و نخبگان را ندارند و از صحبت دولتمردان با مردم هراسان شده‌اند.
 
پیش از این هم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با ارسال نامه‌ای به دو اپراتور موبایل همراه اول و ایرانسل و مخابرات درخصوص رفع اختلال کلاب‌هاوس اولتیماتوم داده و گفته بود: بنابر مستندات جمع‌آوری شده فنی، اختلال مشهود توسط آن اپراتور در برقراری ارتباطات اینترنتی مشترکان با نرم‌افزار کلاب‌هاوس مشاهده و دارای استمرار است.
 
در نامه ارسالی رگولاتوری به اپراتورها آمده بود: براساس ماده 737 قانون مجازات اسلامی، اختلال عمدی جرم‌انگاری شده و برای مرتکبین آن مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است و باتوجه به اینکه استعلام شفاهی سازمان از همه اپراتورها، حاکی از عدم وجود یا دریافت دستور قضایی در این مورد است، ضرورت دارد در صورت وجود دستور قضایی در این زمینه، رونوشتی از آن برای سازمان ارسال و در صورت عدم وجود، اختلال ظرف 24 ساعت آینده رفع و گزارش مکتوب ارسال شود.

​​