تلفن همراه

وودافون مدعی شد: راه‌اندازی شبکه 5G با سرعت سیستم عصبی انسان

ICTna.ir – وودافون از راه‌اندازی سرویس‌های شبکه مستقل 5G در آلمان خبر داده و مشتاق است به جهانیان بگوید که با ارایه سرعت فوق سریع روی موبایل با استفاده از این شبکه، LTE کنار گذاشته خواهد شد.
 
5G-Networks-e1576604411884-770x285.jpeg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گرهارد ماک، مدیر ارشد تکنولوژی وودافون آلمان در این باره گفته است: این شبکه 5G در رنج باند فرکانسی 3.5 گیگاهرتز و کاملا مستقل از فناوری LTE است و زمان تاخیر آن بین 10 تا میلی‌ثانیه و به اندازه سرعت سیستم عصبی انسان است.
 
وودافون گفته است که حدود یک هزار سایت خود را در باند فرکانسی 3.5 گیگاهرتز 5G آلمان به روز کرده و آنها را به هسته شبکه مستقل 5G متصل کرده است.
 
این اپراتور مخابراتی برای ساخت سوئیچ‌های خود با نوکیا و اریکسون همکاری کرده و مدعی است اولین اپراتور اروپایی است که شبکه مستقل 5G خود را برای مشتریانش راه‌اندازی کرده است.
 
هانس آمتسرایتر، مدیرعامل وودافون آلمان نیز توضیح داده است: ما اولین اپراتور موبایل در دنیا هستیم که با راه‌اندازی شبکه 5G فناوری LTE را نه فقط برای تست‌های داخلی بلکه برای ارایه خدمات روی یک شبکه زنده و درحال کار کنار گذاشتیم.
 
درحال حاضر، آن دسته از مشترکان وودافون که از گوشی‌های هوشمند سازگار با 5G برخوردار باشند، می‌توانند بدون پرداخت هزینه اضافه و برخورداری از بسته‌های تعرفه‌های دائمی 5G به این شبکه متصل شوند.

​​