تلفن همراه

تصاویر جدید پنل جلویی آیفون ۱۳ از کاهش ابعاد بریدگی نمایشگر خبر می‌دهد

منبع: دیجیاتو
 
 
به تازگی تصاویری منتسب به محافظ نمایشگر آیفون ۱۳ منتشر شده که از کاهش ابعاد بریدگی صفحه نمایش خبر می‌دهد. این تصاویر شبیه تصاویر افشایی قبلی است، اما از نمای نزدیک‌تر و در مقایسه با نسل قبلی به ما نشان می‌دهد که اندازه ناچ چقدر تغییر کرده است.
 
یک منبع معتبر در توییتر به نام DuanRui تصاویری را به اشتراک گذاشته که مقایسه‌ای میان نمایشگر آیفون ۱۲ و چیزی شبیه محافظ صفحه یا نمونه پنل جلویی آیفون ۱۳ است. خود منبع گزارش اطلاعات دقیقی درباره این تصاویر منتشر نکرده بنابراین راهی جز حدس زدن نداریم.
 
از ظواهر امر به خوبی پیداست که اندازه ناچ در آیفون ۱۳ تا چه حد نسبت به آیفون ۱۲ کمتر شده. همان‌طور که از قبل انتظار داشتیم، احتمالا پهنای بریدگی نمایشگر آیفون بعدی ۳۰ درصد کمتر از آیفون فعلی خواهد بود. منتها ارتفاع آن می‌تواند افزایش پیدا کند چون اسپیکر مکالمه به حاشیه بالایی صفحه نمایش منتقل می‌شود.
 
قطعات مربوط به فیس آیدی و دوربین در چهار حفره‌ای قرار می‌گیرند که جایگاه آن‌ها روی ناچ است. فعلا نمی‌دانیم که اپل چگونه می‌خواهد از فضای بیشتری که در بالای نمایشگر به وجود می‌آید استفاده کند. شاید واضح‌ترین مزیت افزایش اندازه‌ نمایشگر، اضافه شدن نشانگر درصد شارژ باتری به نوار وضعیت باشد. در حال حاضر برای بررسی درصد شارژ باید کنترل سنتر را با سوایپ کردن از بالا به پایین باز کنید.
 
آیفون ۱۳ جدا از ناچ کوچک‌تر، احتمالا تغییر ظاهری خاصی نسبت به آیفون ۱۲ نخواهد داشت. این خانواده باید مثل نسل قبل در چهار مدل به بازار بیاید: یک مدل ۵.۴ اینچی، دو مدل ۶.۱ اینچی و یک مدل ۶.۷ اینچی. دیروز در گزارشی به شما اعلام کردیم که سری آیفون ۱۳ احتمالا در دو مدل پرو و پرو مکس از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی LTPO استفاده خواهد کرد. نمایشگر LTPO به این مدل‌ها کمک می‌کند تا با ارائه نرخ نوسازی متغیر، مدیریت بهتری در مصرف انرژی داشته باشند.

​​