فناوری اطلاعات

نقص فنی عجیب تلویزیون‌های تی سی ال در ایران

منبع: فارس
عده‌ای از خریداران مدل‌های مختلف تلویزیون تی سی ال در ایران می‌گویند از حدود یک هفته قبل نمی‌توانند به علت نقص فنی از خدمات مبتنی بر اینترنت تلویزیون خود استفاده کنند.
 
 
 
 مشکل مذکور پس از آن رخ داده که سیستم عامل اندروید تی وی نصب شده بر روی برخی مدل‌های تلویزیون تی سی ال در ایران برای به روزرسانی خودکار اقدام می‌کند. اما در حین این به روزرسانی بخش دسترسی به اپ استور تلویزیون و تمامی اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی آن از دسترس خارج می‌شوند. در نتیجه کاربران امکان استفاده از برنامه‌های چندرسانه ای پخش فیلم و سریال، اتصال گوشی به تلویزیون، اجرای بازی‌های مختلف و غیره را نخواهند داشت.
 
خریداران تلویزیون‌های تی سی ال می‌گویند پس از تماس با بخش پشتیبانی شرکت مادیران و طرح مشکل، ابتدا از آنها خواسته می‌شد تا برای مدتی دوشاخه برق را بکشند یا با بازگشت به تنظیمات اولیه کارخانه این مشکل را حل کنند. اما این راه حل‌ها بی نتیجه بوده و بعد از مدتی مشخص شد علت این نقص فنی، اختلالات ناشی از به روزشدن سیستم عامل اندروید تی وی است.
 
هنوز مشخص نیست آیا محدودیتی در زمینه استفاده از سیستم عامل اندروید تی وی بر روی تلویزیون‌های تی سی ال در ایران از سوی شرکت چینی اصلی سازنده این تلویزیون‌ها اعمال شده یا ممنوعیت استفاده از سیستم عامل اندروید توسط گوگل بر روی محصولات الکترونیک چینی موجب شده تا کاربران ایرانی با این مشکل عجیب مواجه شوند.
 
در این بین شرکت مادیران هنوز نتوانسته راه حلی برای مشکل یادشده ارائه کند و فعلاً از کاربران تلویزیون‌های تی سی ال خواسته تا دستگاه‌های خود را به اینترنت وصل نکنند تا از وقوع مشکلات بیشتر جلوگیری شود. زیرا در مواردی کاربران به علت همین مشکل امکان تماشای برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی داخلی به شکل عادی را هم از دست داده اند. برخی از این افراد با حضور در شبکه‌های اجتماعی نسبت به این مشکل اعتراض کرده و از مادیران خواسته اند تا هر چه سریع تر نقص فنی مذکور را برطرف کند.
 

​​