تلفن همراه

موافقت اپل با بازگشت پارلر به اپ استور

منبع: ایسنا
 
اپل به شرکت شبکه اجتماعی پارلر که سیاستهای نظارتی خود را تغییر داد، اجازه داد به فروشگاه برنامه این شرکت بازگردد.
 
 اپل در نامه ای به کنگره آمریکا، به سناتورها اطلاع داد که این شرکت تغییراتی که پارلر از زمان ممنوع شدن در اپلیکیشن خود صورت داده است را تایید کرده است. این نامه خطاب به مایک لی، سناتور جمهوریخواه یوتا و کن باک، نماینده جمهوریخواه کلرادو ارسال و در آن اعلام شد پارلر آپدیتهایی را در برنامه خود و سیاستهای نظارت بر محتوا را پیشنهاد کرده است.
 
سناتور باک در حساب توییتر خود بازگشت پارلر به فروشگاه برنامه اپل را یک پیروزی برای آزادی بیان خواند.
 
پارلر در ژانویه در پی کوتاهی در مقابله با نفرت پراکنی و تشویق به خشونت توسط راستگرایان افراطی پس از حمله به ساختمان کنگره آمریکا، با ممنوعیت روبرو شد. شرکتهای دیگری نظیر گوگل کلود و آمازون وب هم از این شرکت فاصله گرفتند.
 
پارلر جایگزینی برای پلتفرمهای شبکه اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر شناخته شده و خود را جامعه ای متعهد به آزادی بیان توصیف کرده است. توییتر و فیس بوک در یک سال گذشته علیه بعضی از جمهوریخواهان مانند دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا اقداماتی انجام دادند. توییتر ماه مه گذشته که ترامپ ادعای بی پایه و اساسی درباره انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ و احتمال تقلب در آن را مطرح کرد، برچسبهای راستی آزمایی را به توییتهای وی اضافه کرد.
 
بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، تلاش پارلر برای بازگشت به فروشگاه برنامه اپل در فوریه با مخالفت روبرو شد و اپل اعلام کرد همچنان شاهد ادامه زبان نفرت پراکنی و نمادهای نازی در این پلتفرم است. سخنگوی پارلر اواسط مارس به بیزنس اینسایدر گفت: این اپلیکیشن در تلاش برای مقابله با چنین محتوایی از طریق نظارت انسانی و تغییرات الگوریتمی است. وی همچنین ابراز خوش بینی کرده بود که اپل با حمایت از انتخاب کاربرانی که متفاوت فکر می کنند، خود را از سایر شرکتهای بزرگ فناوری متمایز کند.
 

​​