فناوری اطلاعات

مدیرعامل کوین بیس در روز اول معاملات عمومی، ۲۹۲ میلیون دلار سهام فروخت

منبع: دیجیاتو
 
صرافی رمزارز کوین بیس به تازگی بخشی از سهامش را فروخته و حالا طبق گزارش‌ها، در همان روز اول مدیرعامل و هم‌بنیانگذار این کمپانی یعنی «برایان آرمسترانگ» و یکی دیگر از بنیانگذاران آن به نام «فرد ارسام» سهام زیادی را واگذار کرده‌اند.
 
ارزش سهام این صرافی غول‌پیکر چهارشنبه هفته پیش برابر ۳۲۸.۲۸ دلار بود که تفاوت چشمگیری با قیمت مرجع ۲۵۰ دلاری داشت. همین قیمت سهام باعث شد کوین بیس تبدیل به باارزش‌ترین صرافی ایالات متحده آمریکا شود.
 
کوین بیس عرضه عمومی مستقیم را بجای عرضه اولیه سنتی یا IPO انتخاب کرد، بنابراین با عرضه عمومی سهام سرمایه‌ای بدست نیاورد. بجای اینکار، مقامات این صرافی توانستند بخشی از سهام خود را بفروشند. خریدارانی که علاقه‌مند به حضور در بازار رمزارزها هستند هم این سهام را خریدند.
 
حالا لیستی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) منتشر شده که حاوی اطلاعات مربوط به فروش سهام مقامات این صرافی می‌شود.
 
طبق این اطلاعات، مدیرعامل و هم‌بنیانگذار کوین بیس، آرمسترانگ دارای ۱۱ درصد از سهام کلاس A و ۲۲ درصد از سهام کلاس B این صرافی بوده. دیگر هم‌بنیانگذار و عضو هیئت مدیره، ارسام هم ۱۱.۴ درصد از سهام کلاس A و ۹ درصد از سهام کلاس B را در اختیار داشته است.
 
اما این افراد در همان روز چهارشنبه بخشی از سهام خود را واگذار کرده‌اند. آرمسترانگ در آن روز ۷۴۹,۹۹۹ سهام کلاس A را با میانگین قیمت ۳۸۹.۱۰ دلار فروخته و به سرمایه ۲۹۱.۸۳ میلیون دلاری دست پیدا کرده. سهام آرمسترانگ در محدوده قیمت ۳۸۱ تا ۴۱۰.۴۰ دلار فروخته شده است.
 
در همین تاریخ ارسام هم ۲۹۸,۷۸۹ سهام کلاس A خود را با قیمت میانگین ۳۷۴.۷۲ دلار عرضه کرده و به سرمایه ۱۱۱.۹۶ میلیون دلاری دست پیدا کرده. این سهام در چندین ترید و با قیمت‌هایی در محدوده ۳۱۸.۶۷ تا ۴۲۲.۷۶ دلار فروخته شده است. ارزش سهام کوین بیس در روز دوشنبه با کاهش قیمت بیت کوین به ۳۳۳ دلار رسید.

​​