تلفن همراه

گوگل پیکسل 5a 5G احتمالا به تراشه اسنپدراگون 765G مجهز می‌شود

منبع: دیجیاتو
 
هفته گذشته گوگل رسما اعلام کرد که گوشی اقتصادی پیکسل ۵a 5G اواخر سال جاری میلادی عرضه می‌شود. حالا در گزارش دیگری مشخص شده که این موبایل جدید با تراشه اسنپدراگون ۷۶۵G از راه می‌رسد.
 
پیش از این عنوان شده بود که گوگل گوشی پیکسل ۵a 5G را در تاریخ ۲۱ خرداد معرفی خواهد کرد. شایعات پیرامون این گوشی نشان می‌دهد که ظاهر آن کاملا شبیه به گوگل پیکسل ۴a 5G است که در سال گذشته معرفی شد. منبع آگاهی که این موضوع را اعلام کرده ادعا می‌کند که در آخرین نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید ۱۲ مشخصات یک گوشی با اسم رمز Barbet و شماره مدل sm7250 فاش شده است. طبق گزارش‌های قبلی این اسم رمز به گوشی پیکسل ۵a 5G و شماره مدل به تراشه اسنپدراگون ۷۶۵G مربوط می‌شود.

گوگل پیش از این از تراشه اسنپدراگون ۷۶۵G برای گوشی‌های هوشمند پیکسل ۵ و پیکسل ۴a 5G استفاده کرده بود. در این گزارش به سایر مشخصات پیکسل ۵a 5G اشاره نشده است.  گفته می‌شود که این موبایل جدید ممکن است در تعداد محدودی و احتمالا فقط در بازارهایی مانند ایالات متحده و ژاپن عرضه شود. همچنین هیچ تاییدیه‌ای مبنی بر عرضه نسخه ۴G این دستگاه نیز وجود ندارد.
 
همچنین از آنجایی که مشخصات پیکسل ۵A پیش از این در اداره استاندارد هند (BIS) مشاهده شده بود، انتظار می‌رود موبایل جدید در بازار هند نیز عرضه گردد. اما با توجه به اینکه دسترسی به شبکه‌ ۵G هنوز در این کشور توسعه نیافته است، احتمال عرضه نسخه ۴G این گوشی در کشور هند نیز وجود دارد.
 
رندرهای گوشی پیکسل ۵a 5G که توسط یکی از منابع مشهور به نام استیو همرستوفر به اشتراک گذاشته شده بود، نشان می‌دهد که این گوشی از  صفحه نمایش ۶.۲ اینچی OLED با وضوح +FHD و روزنه مخصوص دورببن سلفی روی نمایشگر از راه می‌رسد. همچنین این گوشی به ماژول دوربین مربع شکل شامل دو عدد دوربین و فلاش LED مجهز خواهد بود.

​​