تلفن همراه

اپل: برنامه‌ای برای ادغام آیپد و مک نداریم

منبع: دیجیاتو
 
 
اپل سال گذشته میلادی از چیپ M1 و مک‌های مجهز به آن رونمایی کرد و چند روز پیش هم آیپد پرو ۲۰۲۱ با همین تراشه معرفی شد. با وجود استفاده از چنین سخت افزاری در لپ‌تاپ و تبلت اپل، کوپرتینویی‌ها از عدم ادغام آیپد و مک خبر می‌دهند.
 
به گفته دو مقاوم بلندپایه اپل، این کمپانی برنامه‌ای برای ادغام این محصولات ندارد و تنها می‌خواهد بهترین آیپد و مک را بسازد.
 
معاون ارشد مهندسی سخت افزار اپل، «جان ترنوس» در مصاحبه‌ای از ساخت بهترین محصولات خبر داده:
 
«ما سعی می‌کنیم بهترین مک که می‌توانیم تولید کنیم را بسازیم. چنین برنامه‌ای را برای آیپد هم داریم. ما تنها برای بهبود آن‌ها تلاش می‌کنیم و نمی‌خواهیم درگیر مسائلی مانند ادغام آن‌ها یا موارد این سبکی شویم.»
 
معاون ارش بازاریابی جهانی اپل، «گرگ جاسویاک» گفته به تلاش کوپرتینویی‌ها برای ساخت بهترین محصولات افتخار می‌کند:
 
«ما کاملا به این موضوع که بسیار سخت تلاش می‌کنیم تا بهترین محصولات را در دسته‌های مختلف بسازیم، افتخار می‌کنیم.»

جاسویاک این تئوری که مک و آیپد ادغام می‌شوند را رد می‌کند:
 
«اینکه بخواهیم دو دسته از محصولات را نابود و آن‌ها را با یکدیگر ادغام کنیم، صحت ندارد.»
 
این اولین باری نیست که مقامات اپل از عدم ادغام آیپد و مک خبر می‌دهند. در سال ۲۰۱۸ مدیرعامل این کمپانی، تیم کوک ترکیب دو دسته از محصولات را خطرناک عنوان کرده بود.
 
حالا با اظهارنظرهای اخیر، به نظر نمی‌رسد کوپرتینویی‌ها بخاطر افزایش قدرت آیپدها و همچنین بهبود ویژگی‌های آن‌ها، تصمیم به توقف تولید مک‌بوک‌ها بگیرند و البته برنامه‌ای هم برای توقف تولید آیپدها ندارند.
 
ظاهرا نباید منتظر استفاده از مک او اس در آیپد باشیم و تبلت‌های اپل همچنان با iPadOS روانه بازار خواهند شد. البته مک‌های مجهز به چیپ سری M می‌توانند اپ‌های iPadOS را اجرا کنند. باید منتظر ماند و دید در آینده تا چه اندازه آیپدها و مک‌بوک‌ها بهم شباهت پیدا می‌کنند.

​​