فناوری اطلاعات

مقام ارشد مالی کره جنوبی: احتمال توقف فعالیت صرافی‌های رمزارز وجود دارد

منبع: دیجیاتو
 
 
«یون سونگ سو»، مدیر کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی (FSC) با بیان این موضوع که تاکنون هیچ صرافی برای دریافت مجوز  بر مبنای قوانین جدید ثبت نام نکرده،‌ از نگرانی خود نسبت توقف تمام مبادلات مربوط به رمزارزها در این کشور خبر داد.
 
یون سونگ سو طی جلسات کمیته سیاست‌های شورای ملی این کشور اعلام کرد که این آژانس هنوز هیچ برنامه‌ای‌ برای «ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی» (VASP) بر مبنای اصلاحات قانونی اخیر دریافت نکرده است. وی با بیان این موضوع که حدود ۲۰۰  صرافی بزرگ در کره جنوبی مشغول به فعالیت هستند ولی هنوز برای مجوز VASP درخواست نکرده‌اند،‌ در مورد ادامه فعالیت آنها در حوزه مبادلات رمزارز ابراز نگرانی کرد. وی می‌گوید اگر صرافی‌ها همین منوال را در پیش بگیرند، ممکن است مبادلات آنها به زودی متوقف شود.
 
یون سونگ سو با اشاره به قانون مبارزه با پولشویی (AML) کره جنوبی و قانون گزارش معاملات مالی (FTRA) می‌گوید سال گذشته میلادی انجام برخی امور در حوزه مبادلات رمزارز اصلاح شد. براساس قوانین اصلاح شده،‌ VASPها ملزم هستند تا اطلاعات مربوط به صرافی خود را ثبت کنند.
 
کلیه صرافی‌های این کشور تا ۲۴ سپتامبر (‌دوم مهرماه) فرصت دارند تا ثبت نام و درخواست خود را به ثبت برسانند تا این کمیسیون بتواند مجوز لازم را برای فعالیت آنها تایید کند. در واقع تنها مبادلاتی مورد تایید هستند که قوانین مربوط به مبارزه با پولشویی را رعایت کرده باشند.
 
از حدود ۲۰۰ صرافی بزرگ در این کشور، تنها چهار صرافی بزرگ، مشارکت‌هایی را با بانک‌های محلی آغاز کرده‌اند. برخی دست اندرکاران حوزه صنعت بر این باورند که این چهار صرافی نیز برای ادامه حیات خود در شرایطی که نظارت بالایی در جریان است،‌ این کار را انجام می‌دهند،‌ هرچند اظهارات یون موج جدیدی از نگرانی‌ها را در مورد فعالیت این صرافی‌ها ایجاد خواهد کرد.
 
در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ در حدود ۲.۴۹ میلیون کاربر جدید در صرافی‌ها حساب باز کرده‌‌اند که ۶۴ درصد آنها گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ سال هستند. این گروه سنی رقمی در حدود ۸۹۸ میلیون دلار برای مبادلات خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند که در صورت توقف مبادلات، ضربه شدیدی به این سرمایه‌گذاران وارد می‌شود.

​​