تلفن همراه

تعداد کاربران فعال روزانه مایکروسافت تیمز به ۱۴۵ میلیون نفر رسید

منبع: دیجیاتو
 
 
تعداد کاربران فعال روزانه مایکروسافت تیمز با شکستن رکورد قبلی و رشد انفجاری از ابتدای همه‌گیری کرونا، اکنون به ۱۴۵ میلیون نفر رسیده است.
 
در جریان همه‌گیری کرونا،‌ تعداد کاربران مایکروسافت تیمز در آبان ماه سال گذشته با رشد ۲۶ ردصدی به ۱۱۵ میلیون نفر رسید. آمارها نشان می‌دهند که در ابتدای همه‌گیری، تعداد کاربران فعال روزانه مایکروسافت تیمز تنها رقمی در حدود ۳۲ میلیون نفر بود. در عرض چند هفته این آمار به ۷۵ میلیون کاربر فعال رسید.
 
در نخستین روزهای پس از قرنطینه سراسری در اکثر کشورها، به شکل جالبی تعداد کاربران فعال این پلتفرم دو برابر شد و این روند صعودی ادامه پیدا کرد و حالا توانسته رکورد جدید ۱۴۵ میلیون کاربر فعال روزانه را به نام خود ثبت کند.
 
امکان مقایسه آمار کاربران فعال مایکروسافت تیمز با کاربران فعال سایر رقبا از جمله گوگل و زوم وجود ندارد. در واقع گوگل و زوم تعداد کاربران فعال را به صورت مبهم ارائه می‌دهند و شفافیت لازم را در ارائه آمار ندارند. بدین معنی که اگر کاربری در طول یک روز در جلسات مختلفی شرکت کند،‌ در آمار چندین بار شمارش می‌شود.
 
سال گذشته زوم اعلام کرد که تعداد کاربران فعال این پلتفرم ۳۰۰ میلیون در روز است. این در حالی است که گوگل سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون کاربر فعال روزانه دارد. در ابتدای همه‌گیری کرونا،‌ تعداد کاربران فعال روزانه اسلک نیز رقمی در حدود ۱۲.۵ میلیون گزارش شده بود. این شرکت از آن زمان به بعد از ارائه آمار جدید خودداری کرده است.
 
به نظر می‌رسد مایکروسافت تیمز توانسته جای خود را در بازار آموزش به خوبی باز کند و از نظر رشد تعداد کاربر، آمار خوبی را ثبت کرده. بهمن ماه سال گذشته یکی از مدیران مایکروسافت در گفتگویی با کارمندان این شرکت اعلام کرد که تعداد کاربران دانشجو و دانش آموز این سرویس به سرعت در حال افزایش است. در آن مقطع زمانی در حدود ۱۰۰ میلیون کاربر برای امور آموزشی از این پلتفرم استفاده می‌کردند.

​​