تلفن همراه

رانندگان سامانه‌های هوشمند را در لیست اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دهید

منبع: پیوست
 
 
اتحادیه کشوری صنف کسب وکارهای مجازی در نامه‌ای به رئیس جمهوری خواستار قرار گرفتن رانندگان و موتورسواران سامانه‌های هوشمند در گروه مشاغل حساس و اولویت دریافت واکسن در سند ملی واکسیناسیون شده‌اند.
 
 با رشد شیوع کرونا و شروع موج چهارم گسترش این ویروس بعد از تعطیلات نوروز تا امروز دولت بسیاری از مشاغل را دورکار و برخی دیگر را تعطیل کرده است. در این میان اما برخی مشاغل به دلیل حساسیت و ضرورتشان همچنان در حال خدمت‌رسانی هستند؛ از جمله این مشاغل رانندگان و موتورسواران‌اند. به دنبال این اتفاق هم رئیس اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری از او خواسته به دلیل به خطر انداختن سلامتی این گروه آنها را در رده مشاغل حساس و اولویت دریافت واکسن در سند ملی واکسیناسیون قرار دهند. در این نامه تاکید شده که با این تصمیم بدون شک کمک بزرگی به حفاظت از سلامت گروهی خواهد شد که با مردم در ارتباط هستند.
 
نامه اتحادیه کشوری صنف کسب وکارهای مجازی به رئیس جمهوری برای قرار گرفتن رانندگان و موتورسواران سامانه‌های هوشمند حمل و نقل در لیست اولویت دریافت واکسن کرونا.
در همین زمینه محمد خلج، مدیرعامل تاکسی اینترنتی اسنپ هم در توئیتر خود تاکید کرده است که رانندگان و موتورسواران سامانه‌های هوشمند حمل و نقل باید در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گیرند. خلج در این مورد با مخاطب قرار دادن رئیس جمهوری نوشته است: «بیش از یک سال است که رانندگان و موتورسواران سامانه‌های هوشمند حمل‌ونقل در خط مقدم کرونا به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند؛ اما با وجود قرار گرفتن بخش حمل‌ونقل عمومی در اولویت‌ تزریق واکسن هنوز صحبتی ازنوبت واکسیناسیون رانندگان وموتورسواران شریف تاکسی‌های ینترنتی نشده است.» او تاکید کرده که با توجه به حساسیت فعالیت این گروه از فعالان در سامانه‌های هوشمند حمل و نقل آنها نیز باید در گروه مشاغل آسیب‌پذیر قرار بگیرند. به باور خلج واکسیناسیون این قشر خدمت‌رسان به مردم علاوه بر حفظ سلامت خودشان کمک شایانی به قطع زنجیره کرونا تا واکسیناسیون سراسری خواهد کرد.
 
طبق خبرهای منتشر شده در هفته گذشته قرار بود سامانه ثبت‌نام برای دریافت واکسن کرونا در زیرمجموعه سامانه سلامت وزارت بهداشت ایجاد در هفته جاری رونمایی شود و این در حالی است که هنوز خبری از این رونمایی منتشر نشده است. هم اکنون خانه‌های بهداشت مناطق مختلف اقدام به ثبت‌نام برای تزریق واکسن گروه‌های حساس و افراد سالخورده می‌کنند. طبق اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در فاز دوم افراد به ترتیب از سنین ۸۰ سال به بالا، ۷۵ تا ۸۰، ۷۰ تا ۷۵، ۶۵ تا ۷۰ سال و بیماران زمینه‌ای و خاص، واکسن دریافت خواهند کرد. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی ستاد مبارزه با کرونا تزریق واکسن برای این گروه‌ها تقریبا تا تیرماه به طول خواهد انجامید.

​​