فناوری اطلاعات

تجهیز هاب های پستی به سورتینگ مکانیزه

 
 
معاون وزیر ارتباطات با بیان این که پست مدرن باید به تکنولوژی مدرن مجهز باشد و امروز سورتینگ مکانیزه در حال بهره برداری است تا به عملیات سایر هاب های پستی سرعت دهد از راه اندازی سورتینگ مکانیزه هاب های پستی که ترافیک بالایی دارند خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، آیین افتتاح هاب پستی منطقه شمال کشور ساعتی پیش با حضور رمضانعلی سبحانی فر، مدیرعامل شرکت ملی پست، آیت الله لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران برگزار و خط مستقیم مازندران به گیلان راه اندازی شد.
سبحانی فر در این مراسم  بازنگری و ارتقای زیرساخت ها را لازمه افزایش کیفیت، سرعت و دقت خدمات پستی برشمرد و گفت:راه اندازی هاب های پستی یکی از اصلی ترین اقدامات در بحث ارتقای زیرساخت ها  بود که سرعت و دقت در عملیات پستی را به همراه داشته است.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این که پست مدرن باید به تکنولوژی مدرن مجهز باشد و امروز سورتینگ مکانیزه در حال بهره برداری است تا به عملیات سایر هاب های پستی سرعت دهد از راه اندازی سورتینگ مکانیزه هاب های پستی که ترافیک بالایی دارند خبر داد.
تجهیز ناوگان پستی با 40 دستگاه کامیون و 400 دستگاه وانت، تامین ملزومات اساسی برای افزایش امنیت بسته های پستی ازجمله ترولی و باکسهای ویژه حمل مرسولات از دیگر مواردی بود که رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست به عنوان سایر اقدامات برای ارتقای زیرساخت ها نام برد.
سبحانی فر ادامه داد: اصلاح فرایندها اقدامی بود که از قبل در دستور کار قرار داشت و به دلیل شرایط کنونی جامعه سرعت بیشتری گرفت تا علاوه بر جلب اعتماد و افزایش ترافیک در شبکه پستی منجر به افزایش درآمدزایی در شبکه شود.
مدیرعامل شرکت ملی پست تصریح کرد: برای افزایش سرعت کار تعداد پنج هاب پستی را در سال گذشته راه اندازی کردیم تا بستری برای استان هایی که فرهنگ و زیان مشترک دارند برای بهره گیری از امکانات همدیگر فراهم شود.
وی با بیان این که در حال حاضر مردم استان های گلستان، گیلان و مازندران از نیازهای هم مطلع و می توانند بدون واسطه مایحتاج خود را تامین کنند گفت:راه اندازی خطوط مستقیم باعث تسهیل در بهره مندی از امکانات بین شهری می شود.
سبحانی فر افزود: با راه اندازی خط مستقیم مازندارن به گیلان، دیگر نیاز نیست که امانات گیلان ابتدا به تهران بیاید بلکه مستقیم به مقصد ارسال می شود.
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست با بیان این که این امر دو روز زمان ارسال را کاهش می دهد از راه اندازی خط مستقیم گیلان - اردبیل خبرداد.
مدیرعامل شرکت ملی پست با گرامیداشت یاد وخاطره ده تن از کارکنان پست که در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند، از خدمات دیگر کارکنان پست تقدیر و گفت : "در یک سال گذشته بسیاری از مردم در خانه ماندند ولی هموطنان ما در بیرون از خانه تلاش کردند تا آنها سلامت بمانند."

​​