فناوری اطلاعات

اپل یکی از پیشکسوتان واحد هوش مصنوعی گوگل را استخدام کرد

منبع: دیجیاتو
 
 
«سمی بنژیو»، یکی از چهره‌های شناخته شده و برجسته واحد هوش مصنوعی گوگل که به دلیل اخراج دو کارمند دیگر از این شرکت استعفا داده بود، وارد همکاری جدیدی با اپل شد.
 
سمی بنژیو یکی از حرفه‌ای‌ترین کارمندان بخش هوش مصنوعی گوگل محسوب می‌شود. وی نسبت به اخراج دو محقق برجسته دیگر در تیم هوش مصنوعی به گوگل اعتراض کرد ولی در نهایت به دلیل نارضایتی از وضعیت به وجود آمده مجبور شد این شرکت را ترک کند. اکنون قرار است هدایت واحد تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی اپل را که پیش از این توسط «جان جیاناندریا» مدیریت می‌شد، برعهده بگیرد و واحد مربوطه را تقویت کند.
 
سابقه حضور و فعالیت سمی بنژیو در گوگل به حدود ۱۴ سال می‌رسد و به دلیل مسئولیت‌هایی که در بخش هوش مصنوعی این شرکت برعهده داشت، جزو یکی از چهره‌های شاخص و شناخته شده این واحد به شمار می‌رفت.
 
گوگل در آذرماه سال گذشته «تیمیت گبرو»، از بنیان‌گذاران تیم هوش مصنوعی گوگل و اوایل سال جاری میلادی «مارگارت میچل»، یکی از محققان همین تیم را اخراج کرد. هر دو نفر جزو افراد برجسته تیم هوش مصنوعی بودند. این وضعیت برای بنژیو قابل تحمل نبود و باعث شد او نیز نسبت به چنین تصمیم گیری‌هایی واکنش نشان دهد.
 
سمی بنژیو از همکاران خود حمایت کرد. وی معتقد است که گوگل در اخراج این دو نفر محقق اشتباه کرده. به فاصله کوتاهی دکتر «ماریان کرواک» رهبری تیم هوش مصنوعی را برعهده گرفت.
 
مجموع اتفاقات باعث شد سمی نتواند بعد از ۱۴ سال به همکاری خود با گوگل ادامه دهد. همین مساله فرصتی شد تا اپل بتواند یکی از ستاره‌های درخشان گوگل را به استخدام درآورد. حضور سمی بنژیو در تیم هوش مصنوعی اپل می‌تواند باعث تقویت فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی شود. با توجه به اینکه بنژیو یکی از اعضای برجسته و قدرتمند تیم تحقیقاتی Google Brain بوده و در توسعه فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی در الگوریتم‌های یادگیری ماشینی نقش موثری داشته، حضورش می‌تواند روزهای خوبی را برای اپل رقم بزند.

​​