فناوری اطلاعات

وضعیت قرمز خدمات ابری گوگل با وجود رشد 45 درصدی درآمدها

منبع: همکاران سیستم
مرکز توسعه خدمات پردازش ابری Cloud گوگل که از زیرمجموعه‌های شرکت آلفابت محسوب می‌شود؛ هنوز نتوانسته خود را از وضعیت قرمز خارج کند.
 
با توجه به اینکه درآمد این مرکز در سه ماه نخست سال جاری میلادی رشد 45 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد، هنوز در شرایط مناسبی به سر نمی‌برد.
 
«ساندار پیچای» مدیرعامل گوگل طی صحبت‌های خود در مورد درآمدهای این شرکت به «سه روند متمایز بازار» در جریان رشد خدمات پردازش ابری Cloud گوگل اشاره کرد.
 
او توضیح داد به کارگیری خدمات Data Cloud برای ابزارهای تحلیلی و هوش مصنوعی، زیرساخت‌های ابری برای تعمیرات اساسی سیستم‌های آی‌تی سازمانی و خدمات Workspace برای محیط‌های کاری چندگانه مهم‌ترین اتفاقاتی هستند که می‌توانند خدمات ابری گوگل را زنده کنند.
 
او گفت:‌ «ما مزایای زیادی را در اختیار شرکت‌هایی قرار می‌دهیم که مراکز داده خود را به فضای ابری Cloud گوگل انتقال می‌دهند و با تحولات فناوری بزرگ مواجه می‌شوند. فضاهای ابری چندگانه گوگل همچنان یک نقطه تمایر برای کسب‌وکارها محسوب می‌شود. زیرا آسان‌ترین و بازترین محیط توسعه برای شرکت‌های بزرگی چون Telus را فراهم می‌کند و به آنها امکان می‌دهد دسترسی و انتقال داده‌های خود را بین زیرمجموعه‌های مختلف در اختیار داشته باشند».
 
در فصل نخست سال 2021 میلادی مجموع درآمدهای شرکت آلفابت با رشد 32 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از 55.3 میلیارد دلار به 41.2 میلیارد دلار رسید.
 
در این میان درآمد مرکز خدمات جست‌وجوی اینترنتی گوگل و دیگر واحدهای تبلیغاتی شرکت معادل 31.9 میلیارد دلار محاسبه شد. درآمد خدمات ابری Cloud گوگل در این بازه زمانی 4 میلیارد دلار محاسبه شد که از 2.8 میلیارد دلار سال قبل بیشتر بود.

​​