تلفن همراه

گلایه چین از محرومیت حضور در شبکه 5G هند

ICTna.ir – هند در اوایل هفته جاری تست و آزمایش تجهیزات 5G که برای تامین آنها چین را حذف کرده بود، آغاز کرد اما چین این تصمیم هند را اشتباهی استراتژیک توصیف کرده است.
 
India-vs.-China-556x285.png
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، درحالی که اعلامیه شفاف و واضحی از ممنوعیت حضور وندور چینی‌ها در مزایده تامین تجهیزات 5G هند نبوده است اما سفارت چین در هند بر این عقیده است که این محدودیت وجود داشته است و اصلا از بابت آن خوشحال نیست.
 
در اطلاعیه‌ای که چهارم ماه می از سوی وزارت ارتباطات هند منتشر شد، کمپانی‌های مخابراتی چین مجاز به انجام تست‌های 5G با اپراتورهای ارتباطی هند نیستند.
 
وانگ شیائوجیان، رایزن چین در هند در این باره گفته است: ما با اطلاعیه شفافی در این باره مواجه شدیم و از اینکه کمپانی‌های مخابراتی چین اجازه تست 5G با اپراتورهای هندی را ندارند، بسیار متاسفیم.
 
او افزوده است: شرکت‌های چینی زیادی طی سال‌های گذشته در هند فعالیت کرده‌اند و ضمن فراهم کردن فرصت‌های شغلی فراوان، در ساخت زیرساخت‌های ارتباطی هند نیز مشارکت داشته‌اند. از همین رو، کنار گذشتن شرکت‌های چینی از این تست‌ها نه تنها به حقوق مشروع و منافع آنها آسیب می‌زند بلکه مانع توسعه محیط کسب و کار هند خواهد شد.
 
چین امیدوار است هند اقدامات بیشتری برای تقویت اعتماد و همکاری میان دو کشور را در دستور کار قرار دهد و فرصت کسب و کار و سرمایه‌گذاری منصفانه، عادلانه و بدون تبعیض را برای فعالان بازار ارتباطات از همه کشورها از جمله چین برای فعالیت در این کشور فراهم کند.

​​