فناوری اطلاعات

ویندوز ۱۰ ایکس امسال منتشر نمی‌شود: تمرکز مایکروسافت روی بهینه‌سازی ویندوز ۱۰

منبع: دیجیاتو
 
 
بر اساس یک گزارش جدید، مایکروسافت سیستم عامل ویندوز ۱۰ ایکس را در سال ۲۰۲۱ منتشر نخواهد کرد و نسخه‌ای که در حال حاضر از این سیستم عامل شناخته می‌شود، هرگز عرضه عمومی نخواهد شد.
 
طبق اعلام وب‌سایت Petri، افراد آگاه به برنامه‌های مایکروسافت می‌گویند ویندوز ۱۰X تا پایان امسال منتشر نمی‌شود و این شرکت تمرکز خود را روی بهینه‌سازی ویندوز ۱۰ گذاشته است. بنابراین سایر پروژه‌ها فعلا در اولویت برنامه‌های مایکروسافت قرار ندارند.
 
ویندوز ۱۰ ایکس در سال ۲۰۱۹ همزمان با سرفیس دوئو و سرفیس نئو معرفی شد. سرفیس دوئو پارسال به بازار آمد ولی سرفیس نئو و ویندوز ۱۰ ایکس هنوز در شرایط نامعلومی قرار دارند. وب‌سایت «ویندوز سنترال» گزارش امروز را تایید کرده و می‌گوید مایکروسافت آزمایش داخلی ویندوز ۱۰X را در ماه فوریه متوقف کرده است. این شرکت فعلا تمام تمرکز خود را به آپدیت Sun Valley ویندوز ۱۰ معطوف کرده که قرار است رابط کاربری این سیستم عامل را تغییر دهد.
 
آپدیت Sun Valley ظاهرا دربرگیرنده بسیاری از قابلیت‌هایی است که قرار بود در ویندوز ۱۰ ایکس ارائه شود. توسعه سیستم عامل جدید مایکروسافت حالا متوقف شده و مشخص نیست که مایکروسافت در آینده دوباره روی ویندوز ۱۰ ایکس کار خواهد کرد و اگر چنین برنامه‌ای وجود دارد، چه زمانی می‌توانیم منتظر ادامه روند توسعه آن باشیم.
 
بدیهی است که مایکروسافت تمرکز خود را به ویندوز ۱۰ معطوف کند، چون این سیستم عامل در حال حاضر بیش از ۱.۳ میلیارد کاربر دارد. این شرکت احتمالا تا چند وقت دیگر در رویداد مخصوص ویندوز درباره برنامه‌های آتی خود صحبت خواهد کرد. مایکروسافت می‌خواهد به دنیا نشان دهد که ویندوز با ظاهری تازه برگشته است. توسعه ویندوز ۱۰X می‌توانست زمینه‌ساز بستر جدیدی برای فعالیت‌های مایکروسافت باشد، اما حفظ بازار نسخه فعلی ویندوز برای این شرکت اهمیت بیشتری دارد و در نهایت همه فعالیت‌های نرم‌افزاری آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

​​