فناوری اطلاعات

کاهش چشمگیر قیمت دوج کوین در پی حضور ایلان ماسک در برنامه SNL

منبع: دیجیاتو
 
 
ایلان ماسک یکی از بزرگترین طرفدارهای رمزارزها محسوب می‌شود که با توییت‌هایش توانست قیمت دوج کوین را افزایش دهد. در حالی که بسیاری انتظار داشتند حضور مدیرعامل تسلا در برنامه SNL موجب افزایش قیمت این رمزارز شود، عکس این اتفاق رخ داد.
 
دو هفته پیش مشخص شد که امروز ایلان ماسک میزبان برنامه SNL خواهد بود. همین خبر کافی بود تا قیمت دوج کوین افزایش پیدا کند و علاقه‌مندان به این رمزارز با انتظار حضور ماسک در SNL، به خرید دوج کوین ادامه دهند.
 
قیمت این رمزارز در روزهای اخیر افزایش چشمگیری پیدا کرد و به بالای ۷۰ سنت رسید. همین موضوع باعث شد بسیاری منتظر قیمت یک دلاری آن باشند و منتظر چنین اتفاقی با حضور ماسک در SNL بودند.
 
 
یکی از دلایل انتظار کاربران برای افزایش قیمت این رمزارز، استفاده از نام آن توسط مدیرعامل تسلا در برنامه SNL بود. اگرچه ماسک از نام آن در اجرایش استفاده کرد، اما تاثیری روی افزایش قیمت این رمزارز نداشت. ماسک حتی در این برنامه دوج کوین را آینده بازار ارز اعلام کرد و گفت وسیله مالی غیرقابل توقفی است که دنیا را می‌گیرد.
 
در حقیقت عکس این اتفاق رخ داد و قیمت دوج کوین از ۶۶ سنت به ۵۰ سنت کاهش پیدا کرد و البته در حال حاضر با کمی بهبود، در نزدیکی ۵۵ سنت قرار دارد.

با توجه به اینکه نوسانات بخش طبیعی از بازار رمزارزها محسوب می‌شوند و ارزش دوج کوین در هفته‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته، چنین سقوطی چندان عجیب نیست. با این وجود بسیاری انتظار داشتند که حضور ماسک در SNL باعث شود این رمزارز به قیمت ۱ دلار دست یابد، البته مدیرعامل تسلا اخیرا به کاربران توصیه کرده بود که در سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها محتاط باشند. این احتمال وجود دارد که در ساعات آینده، روند بازار عوض شود و دوباره شاهد رشد ارزش دوج کوین باشیم.
 
ماسک در برنامه SNL از ابتلایش به «سندرم آسپرگر» یا نشانگان آسپرگر خبر داد که نوعی اختلال رشد عصبی محسوب می‌شود که در طیف اوتیسم قرار می‌گیرد. مدیرعامل تسلا در این برنامه گفت اولین میزبان SNL با سندرم آسپرگر است یا حداقل اولین نفری است که چنین موضوعی را می‌گوید.

​​