تلفن همراه

نوسانات نرخ ارز قیمت گوشی‌های اپل را کاهش داد

منبع: آی تی ایران
 
نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر باعث افت قیمت قابل توجهی در گوشی‌های موبایل شده است، در این میان برخی از مدل‌های گوشی‌های اپل کاهش قیمت چند میلیونی داشته‌اند.
 
برای مثال آیفون ۱۲ پرومکس در این مدت نزدیک به ۴ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است. رصد بازار موبایل نشان می‌دهد که مدل آیفون ۱۲ پرو مکس ۱۲۸ گیگابایتی، که پیش از این با قیمت ۳۷میلیون و ۵۰۰هزار تومان به فروش می‌رسید در حال حاضر با قیمت ۳۳ میلیون و ۸۵۰هزار تومان در بازار قیمت دارد که حدود ۴ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است. همچنین گوشی موبایل اپل مدل  iPhone ۱۲ Pro با ظرفیت ۱۲۸گیگابایت، در حالی که در فروردین ۱۴۰۰، با قیمت ۳۶میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسید، در حال حاضر با افت قیمت ۴میلیونی، ۳۲ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.
 
اما آیفون ۱۲ مینی هم در این بازه زمانی افزایش قیمت داشته است و در حال حاضر با افزایش قیمت حدود دو میلیون تومانی، ۲۵ میلیون و ۸۹۹هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. همچنین آیفون ۱۱ هم حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته و در حال حاضر با قیمت ۲۸میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.
 
افت کاهش قیمت در مدل‌های دیگر اپل هم به چشم می‌خورد. گوشی موبایل اپل مدل ۱۱ پرومکس با ظرفیت ۶۴ گیگابایت، با کاهش قیمت ۹ میلیون تومانی از ۴۳ میلیون و ۳۰۰هزار تومان به ۳۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.
 
همچنین مدل آیفون ۱۱ پرومکس ۲۵۶گیگابایتی، که پیش از آن با قیمت ۴۰ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسید، با یک افت قیمت نزدیک ۴ میلیون تومانی، قیمت آن ۳۶ میلیون تومان است.
 
برخی از کارشناسان با توجه به افت قیمت چشمگیر آیفون می‌گویند که بهترین زمان خرید برای گوشی‌های اپل است.  اپل هم اکنون ۴ گوشی را به عنوان پرچمدار دارد که دو به دو از نقطه نظر فنی مشابه‌اند. آیفون ۱۲ پرو مکس iPhone ۱۲ Pro Max  و آیفون ۱۲ پرو iPhone ۱۲ Pro  تقریبا مشابه هم‌اند و آیفون ۱۲ / iPhone ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی iPhone ۱۲ Mini هم کاملا شبیه هم هستند. 
111111.PNG
22222222222222.PNG
 
 
 

​​