فناوری اطلاعات

اسپیس ایکس ماهواره «DOGE-1» را سال ۲۰۲۲ به ماه می‌فرستد

منبع: دیجیاتو
 
 
تمام هزینه‌های مربوط به پروژه‌ای به نام «DOGE-1 Mission to the Moon» قرار است از طریق دوج کوین پرداخت شود. شرکت ژئومتریک انرژی (GEC) قصد دارد با همکاری شرکت اسپیس ایکس ماهواره ۴۰ کیلوگرمی با نام «DOGE-1» را به منظور به انجام رساندن کاوش‌ها و تحقیقات بیشتر در سه ماهه اول ۲۰۲۲ با استفاده از راکت فالکون ۹ به سمت ماه پرتاب کند.
 
دوج کوین، رمزارز جنجالی که این روزها توجه بسیاری را به خود جلب کرده،‌ قرار است واقعا به ماه برود و شرکت GEC قرار است هزینه‌های مربوط به این پروژه را از طریق دوج کوین به اسپیس ایکس پرداخت کند.
 
اسپیس ایکس دوج کوین را می‌پذیرد و هزینه‌های پرتاب ماهواره DOGE-1 به ماه به صورت انحصاری با رمزارز دوج کوین پرداخت می‌شود.
 
دوج کوین، رمزارزی که در گذشته چندان مورد توجه قرار نداشت و حتی از آن به عنوان یک شوخی یاد می‌شد، طی ماه‌های اخیر با روند صعودی و رو به رشدی که داشته، توانسته در بین رمزارزها خود را به خوبی نشان دهد.
 
«تام اوچینرو»، معاون فروش تجاری اسپیس ایکس در بیانیه‌ای ضمن اشاره به این موضوع که اسپیس ایکس دوج کوین را می‌پذیرد،‌ اعلام کرد که این ماموریت رمزارزها را فراتر از مدار زمین می‌برد و تجارت بین سیاره‌ای را پایه‌ریزی می‌کند.
 
 
زمانی که ایلان ماسک روز ۱۲ فروردین همزمان با اول آوریل در یک توییت از فرستادن دوج کوین به ماه خبر داد، بسیاری تصور می‌کردند این موضوع دروغ اول آوریل است. اما امروز و با انتشار خبر جدید، ظاهرا ایلان ماسک شوخی نمی‌کرده و واقعا قصد دارد دوج کوین را به ماه بفرستد.
 
ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس تاکنون توییت‌های مختلفی در مورد دوج کوین به اشتراک گذاشته و به گفته بسیاری، توییت‌های وی باعث نوسانات بازار دوج کوین می‌شود.
 
قیمت این رمزارز در روزهای اخیر افزایش چشمگیری پیدا کرد و به بالای ۷۰ سنت رسید. همین موضوع باعث شد بسیاری منتظر قیمت یک دلاری آن باشند، اما این اتفاق نیفتاد و روز گذشته قیمت این رمزارز افت شدیدی را تجربه کرد.

​​