فناوری اطلاعات

افزایش قیمت دوج کوین در پی نظرسنجی ایلان ماسک درباره پذیرش آن توسط تسلا

منبع: دیجیاتو
 
 
دوج کوین در روزهای اخیر نوسانات زیادی داشته و پس از اینکه قیمتش به بالای ۷۰ سنت رسید، سقوط آزاد را پس از حضور ایلان ماسک در برنامه SNL تجربه کرد. اما حالا مدیرعامل تسلا توانسته دوباره با توییتی، قیمت دوج کوین را افزایش دهد.
 
ایلان ماسک به تازگی در حساب توییترش یک نظرسنجی گذاشته و از فالورهایش پرسیده که آیا می‌خواهند تسلا دوج کوین را قبول کند یا خیر.
 
 
با این نظرسنجی، ارزش دوج کوین از ۴۴ سنت به ۵۳ سنت رسید و هم اکنون قیمتی نزدیک به ۵۲ سنت دارد. تا به این لحظه بیش از ۱.۱ میلیون نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند که جواب اکثر آن‌ها مثبت بوده است.

دوج کوین در ماه‌های اخیر مورد توجه زیادی بوده و چندین بار در صدر اخبار قرار گرفته. این رمزارز که در ابتدا یک شوخی محسوب می‌شد، قیمتش افزایش چشمگیری پیدا کرد. از دلایل این افزایش قیمت باید به ایلان ماسک و توییت‌هایش اشاره کرد.
 
علاقه‌مندان به دوج کوین سعی می‌کنند ارزش آن را به ۱ دلار برسانند و برای چنین هدفی به حضور مدیرعامل تسلا در برنامه SNL امید داشتند، اما چنین اتفاقی رخ نداد و برعکس ارزش آن کاهش چشمگیری پیدا کرد.
 
اما حالا ظاهرا ماسک دوباره می‌خواهد به افزایش قیمت این رمزارز کمک کند. در صورتی که پس از نظرسنجی تسلا اعلام کند که این رمزارز را به عنوان روش پرداخت قبول می‌کند، احتمالا ارزش دوج کوین افزایش پیدا خواهد کرد. البته دیگر شرکت ماسک یعنی اسپیس ایکس هم می‌خواهد این رمزارز را به ماه ببرد و هزینه آن را با دوج کوین دریافت کند.
 
تسلا چندین ماه پیش با اعلام سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری باعث افزایش قابل توجه قیمت این رمزارز شد. این کمپانی همچنین پس از مدتی اعلام کرد که آن را به عنوان روش پرداخت هزینه خرید خودرو می‌پذیرد که دوباره روی قیمتش تاثیر گذاشت. حالا باید منتظر ماند و دید چنین روندی در انتظار دوج کوین خواهد بود یا خیر.

​​