فناوری اطلاعات

خدمات ابری گوگل از PHP پشتیبانی می‌کند

منبع: همکاران سیستم
مرکز توسعه خدمات پردازش ابری Cloud گوگل به تازگی پیش نمایش عمومی سرویس جدید خود موسوم به PHP on Cloud Functions را منتشر کرد.
 
سیستم Functions گوگل مخصوص PHP به گونه‌ای طراحی شده است که تمامی توابع HTTP را پشتیبانی می‌کند تا به رویدادهای HTTP پاسخ دهد.
 
همچنین توابع CloudEvent برای پردازش رویدادهایی که از سرویس‌های خارجی و داخلی خدمات ابری گوگل دریافت می‌شود و از جمله آنها می‌توان به Pub/Sub، Cloud Storage و Firestore اشاره کرد نیز مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند.
 
سیستم Cloud Functions در اصل یک محیط اجرایی بدون سرور برای ساخت و اتصال سرویس‌های پردازش ابری محسوب می‌شود و توابع اجرا شده در آن از زمان‌های خاص زبان‌های برنامه نویسی از جمله Go، پایتون، Node.js، جاوا، NET.، Ruby و PHP را پشتیبانی می‌کنند.
 
سیستم Functions Framework for PHP که به صورت منبع باز طراحی شده روی پلتفرم GitHub در دسترس است. این سیستم از توابع سبک که در محیط‌های مختلف اجرا می‌شوند پشتیبانی می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به ماشین‌های توسعه محلی، محیط‌های مبتنی بر Knative، و سیستم‌های Cloud Run و Cloud Run روی GKE اشاره کرد.
 
محیط PHP 7.4 زمان اجرا، سیستم عامل و کتابخانه‌ای را شامل می‌شود که عملکرد مربوطه را فراخوانی می‌کند و هم اکنون روی خدمات پردازش ابری گوگل مورد پشتیبانی قرار گرفته است.
 

​​