رگولاتوری

پیام رئیس رگولاتوری به مناسبت روز جهانی ارتباطات

منبع: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
 
زیست بوم ICT کشور، در حالی آخرین سال این قرن را پشت سر می‌گذارد که اهمیت خدمات آن با شیوع ویروس کرونا در سطح جهان و کشورمان ایران بیش از همیشه برای کاربران ملموس شده است.
بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، در طول دهه گذشته، تنها بخشی بود که با آهنگی شتابان همه ذینفعان این حوزه را با خود همراه کرده و رشدی چشمگیر در اشتغال آفرینی، توسعه فضای کسب وکار، افزایش سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی و ایجاد بستری امن برای حضور فعالان بخش خصوصی در اقتصاد کشور را رقم زده است.
در این سالها، سیاستگذاری درست، تنظیم‌گری منصفانه و مقررات‌گذاری عادلانه، شرایط حضور سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، جوانان مشتاق و خلاق و بنگاههای خصوصی متعدد در این عرصه را تسهیل ساخته و با خلق فضایی رقابت‌پذیر، زمینه رشد کیفیت خدمات به عموم شهروندان در شهر و روستا را فراهم ساخته است.
دولت تدبیر و امید در تمام ۸ سال گذشته، برای صیانت از حق شهروندان در دسترسی به فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی تلاش واسعی را انجام داده است و آنچه به دست دولت آینده می‌سپارد، راهی سراسر افتخارآمیز است.
ما اکنون بیش از همیشه می‌دانیم که به گذشته باز نخواهیم گشت و توسعه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حاصل شده از فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی، مسیری سراسر روشن و پر امید را پیش رویمان گشاده است.
۲۷ اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات، که امسال از سوی هولین ژائو، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU)، با شعار "تسریع تحول دیجیتالی در دوران‌های چالش برانگیز" مورد توجه قرار گرفته است، را بر تمامی فعالان بخشICT کشور و همه آنان که دل در گرو پیشرفت و آبادانی این مرز و بوم دارند، صمیمانه تبریک می‌گویم.
 

​​