فناوری اطلاعات

کاربردی شدن فناوری‌ها در شهرداری‌ها/پست بانک به کمک دانش بنیان‌ها آمد

منبع: ایسنا
در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه اینوتکس ۳ تفاهم نامه همکاری با هدف حمایت و تقویت شرکت‌های دانش بنیان به امضا رسید.
 
در دهمین نمایشگاه اینوتکس که به دلیل شیوع کرونا در فضای باز پارک فناوری پردیس برگزار شد، ۳ تفاهم نامه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی به امضا رسید.
 
اولین تفاهم نامه میان فن بازار تخصصی شهر هوشمند شهرداری و شبکه فن بازار ملی با حضور اکبر قنبرپور رییس شبکه ملی فن بازار و محمد فرجود مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری به امضا رسید.
 
در قالب این تفاهم نامه شهرداری از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای ایجاد شهر هوشمند و رفع چالش‌ها بهره خواهد برد و شرکت‌های دانش‌بنیان فناوری‌های مورد نیاز شهرداری را عرضه خواهند کرد.
 
فرجود در مراسم امضای این تفاهم نامه اعلام کرد: این تفاهم نامه نیست، بلکه قرارداد عملیاتی در این همکاری امضا شده است.
 
در این مراسم همچنین اکبر قنبرپور با بیان اینکه به معاونت علمی قول امضای قرارداد هم سرمایه گذاری با حجم ۵۰۰ میلیارد تومان تا پایان عمر دولت داده می شود، گفت: این میزان تاکنون به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
 
همکاری معاونت علمی با پست بانک
 
تفاهم نامه دیگری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نمایندگی دکتر اسفندیاری معاون جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پست بانک با حضور دکتر شیری مدیر عامل این بانک منعقد شد.
 
در این مراسم اسفندیاری خاطر نشان کرد: ماموریت ما جذب سرمایه از طریق بانک‌ها است که تا پیش از این میزان جذب سرمایه از سوی شرکت‌های دانش بنیان از بانک‌ها ۱۷ میلیارد تومان بوده است که این میزان در سال ۹۹ به ۳۲ میلیارد تومان رسید.
 
ایجاد اولین توکن تخصصی
 
تفاهم نامه دیگری برای ایجاد اولین توکن تخصصی میان مهدی عظیمیان رییس مرکز شتابدهی نوآوری پارک فناوری پردیس و پارسا عباسی مدیر عامل یکی از شرکت‌های دانش بنیان به امضا رسید.
 
 
عظیمیان جذب سرمایه را یکی از چالش‌های شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: از سوی دیگر سرمایه گذاران به دلیل ریسک بالای سرمایه گذاری در حوزه فناوری تمایل به سرمایه گذاری در این حوزه را ندارند، از این رو گردش مالی در این حوزه کم است.
 
وی ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی این توکن تخصصی سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در حوزه نوآوری داشته باشند.
 

​​