رسانه‌های اجتماعی

درخواست دریافت تیک آبی در توییتر فعال شد

منبع: ایسنا
 
 
توییتر فرآیند درخواست احراز هویت برای دریافت تیک آبی را که در نوامبر سال ۲۰۱۷ متوقف کرده بود، دوباره به روی عموم گشود.
 
این شرکت فرآیند جدیدی را برای درخواست احراز هویت معرفی کرد که تیک آبی را به پروفایل حساب یک کاربر در توییتر اضافه می کند تا اعتبار حساب مذکور را به کاربران نشان دهد.
 
به منظور درخواست احراز هویت، حساب توییتری باید شامل یک تصویر و یک نشانی ایمیل یا شماره تلفن تایید شده باشد. کاربر در مدت شش ماه گذشته باید در توییتر فعال بوده و سابقه پایبندی به مقررات این شبکه اجتماعی را داشته باشد.
 
حسابهایی که برای احراز هویت درخواست می کنند باید در شش گروه شامل ۱- دولت ۲- شرکتها، برندها و سازمانها، ۳- سازمانهای خبری و خبرنگاران ۴- سرگرمی ۵- ورزش و بازی ۶- فعالان سازمان دهندگان و سایر افراد تاثیرگذار قرار داشته باشند.
 
توییتر اعلام کرد گروههای جدیدی مانند دانشمندان، دانشگاهیان و رهبران مذهبی را تا اواخر سال میلادی جاری اضافه خواهد کرد.
 
امکان درخواست احراز هویت به صورت تدریجی برای کاربران در چند هفته آینده فعال خواهد شد و در تب سرویس قسمت تنظیمات حساب قرار می گیرد.
 
کاربرانی که تایید شوند، تیک آبی را به صورت اتوماتیک دریافت خواهند کرد. کسانی که درخواستشان رد شود، ۳۰ روز پس از تصمیم توییتر می توانند مجددا درخواست کنند.
 
بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، پس از متوقف شدن پروسه احراز هویت در نوامبر سال ۲۰۱۷ که در واکنش به انتقادات نسبت به تصمیم توییتر برای احراز هویت جیسون کسلر روی داد، پروسه جدید فعال شده است. جیسون کسلر، نئونازی و یکی از سازمان دهندگان تظاهرات اتحاد راست در اوت سال ۲۰۱۷ در شارلوتزویل ویرجینیا بود که به مرگ یک زن منجر شد.
 

​​