تلفن همراه

ساعت تان را با دست کنترل کنید

منبع: سیناپرس
 
کمپانی اپل ویژگی جدیدی را روی ساعت هوشمند خود ایجاد کرده است که به کمک آن کاربر می تواند بدون لمس نمایشگر و تنها با حرکت ظریف دست، آن را کنترل کند.
 
 به نقل از دیلی میل، از زمان معرفی ساعت اپل در سال 2015، این محصول یکی از برترین محصولات سخت افزاری پرطرفدار این کمپانی بوده است و به تازگی ویژگی جدیدی موسوم به Assistive Touch یا لمس کمکی را برای آن طراحی کرده اند که کاربر بتواند بدون لمس نمایشگر ساعت، آن را کنترل کند. 
 
به عنوان مثال، شما می توانید با گره کردن مشت به تماس های تلفنی خود پاسخ داده یا با فشردن انگشت اشاره به انگشت شست دست، به پیام های نوشتاری پاسخ دهید. این قابلیت ویژه با این هدف طراحی شده است که کاربران راحت تر بتوانند با کمک حرکات اندام های خود ساعت را کنترل کنند.
 
ساعت هوشمند اپل با کمک حسگرهایی که در داخل آن تعبیه شده و نیز حسگر ضربان قلبی اپتیکی، قادر است کوچک ترین تغییرات ایجاد شده در حرکات ماهیچه ها و فعالیت تاندون ها تشخیص دهد. این بدان معناست که کاربران می توانند با جزئی ترین حرکات دست شامل مشت کردن و فشردن انگشتان به هم، ساعت هوشمند خود را کنترل کنند. 
 
به گزارش سیناپرس، ویژگی Assistive Touch یا لمس کمکی یکی از جدیدترین قابلیت های کمپانی اپل برای ساعت هوشمند این شرکت است که به طور اختصاصی برای افراد مبتلا به نقص های حرکتی، بینایی، شنوایی و ناتوانایی های شناختی طراحی شده است. 
 
مدیر ارشد سیاست و ابتکارات دسترسی جهانی اپل معتقد است که در این کمپانی ما همواره تلاش کرده این که بهترین فناوری های دنیا باید پاسخگوی نیاز همه افراد جامعه باشد و تیم هایی که در این مجموعه فعالیت می کنند بدون وقفه در تلاش اند تا دسترسی بیشتری را برای کاربران محصولات این شرکت فراهم کنند تا همه بتوانند به یک اندازه از امکانات آن بهره مند شوند. 
 
به گفته او، با این ویژگی های جدید، ما مرزهای نوآوری را با فناوری های نسل جدید پشت سر گذاشته ایم که علاوه بر سرگرمی، عملکردهای بیشتری از فناوری محصولات اپل را برای کاربران خود به ارمغان می آورد. 
 
از دیگر آپدیت های محصولات اپل می توان به فناوری ردیابی چشمی برای آیپد و ویژگی های جدیدی برای VoiceOver به عنوان رادار نمایشگر برای کاربرانی که دید محدودی دارند، اشاره کرد.به گزارش سیناپرس، با این آپدیت جدید که توضیحات تصویری را در قالب صوت به کاربر ارائه می دهد، کاربران می توانند حتی جزئیات بیشتر را درباره افراد، متون، داده ها و سایر اشیاء موجود در تصاویر بررسی کنند.
 
از این طریق، کاربر می تواند عکس فرد تماس گیرنده را مانند یک جدول، به صورت ردیف و ستون بررسی کند و از جزئیات آن مطلع شود. با قابلیت VoiceOver، کاربر قادر خواهد بود موقعیت یک فرد را همزمان با دیگ اشیاء موجود در تصویر تشریح کند بنابراین، افراد خاطرات را با جزئیات زنده می کنند.

​​