تلفن همراه

رگولاتوری: اپراتورهای موبایل دیزل ژنراتور و باطری‌های تامین برق سایت‌ها را به روز کنند

 
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام کرد: در پی قطعی های برق در سراسر کشور و اختلال در شبکه ارتباطی، اپراتورهای سیار ملزم شده اند امکانات دیزل ژنراتور و باطریهای پشتیبان برای تامین برق هاب سایت ها و سایت های BTS را تقویت کرده و در صورت نیاز، کمبود یا اختلال در باطری ها را رفع کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجید حقی افزود: با تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادارات کل ICT در استانها نیز بایستی با بازدید و بررسی میدانی سایت ها، در صورت وجود مشکل در تجهیزات پشتیبانی برق، هماهنگی لازم را برای رفع آن انجام دهند.
وی درباره تعامل با وزارت نیرو برای رفع مشکلات ناشی از قطعی برق گفت: از وزارت نیرو و شرکت توانیر درخواست کردیم در صورت امکان، قطعی برق به حداقل رسیده و در طول یک روز چند بار تکرار نشود. همچنین برنامه زمانبندی قطعی برق بطور شفاف اعلام شود تا اپراتورها متناسب با آن برنامه ریزیهای لازم را برای مدیریت و تامین برق سایت ها و پایداری ارتباطات انجام دهند.
حقی با اشاره به اینکه زمان شارژ مجدد باطریهای پشتیبان برق پس ازتخلیه شارژ، نسبتا طولانی ( حدود ۱۰ تا ۱۵ ساعت) است، تاکید کرد:با توجه به اینکه تجهیزات یکسو کننده های اپراتورها هم برق سایت‌ها را تامین می کند و هم شارژینگ باطری را انجام می دهد، به همین دلیل اگر قطعی های برق به تناوب و در بازه های زمانی کوتاه اتفاق بیفتد، تجهیزات پشتیبان برق سایت‌ها نیز برای رفع مشکل کافی نیستند، به همین دلیل لازم است شرکت توانیر درتصمیم گیری برنامه زمانبندی قطعی برق، محدودیت‌های تکنولوژی تجهیزات را در نظر بگیرند.
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری تصریح کرد: ضرورت استفاده از خنک کننده ها بویژه در مناطق گرمسیر بعلت بالا بودن دمای هوا نیاز دیگر اپراتورهاست که مستقیما توسط شبکه اصلی برق تامین می شود و از طریق باطریها هم قابل جبران نیست.
 

​​