تلفن همراه

شیوع کرونا در ویتنام زنجیره تامین فناوری را تهدید می‌کند

ICTna.ir - گسترش شدید ویروس کرونا در ویتنام موجب شده تا کارخانه‌های این کشور با ظرفیت بسیار پایینی به فعالیت تولیدی خود بپردازند. جایی که تامین‌کنندگان محصولات مورد نیاز اپل، سامسونگ و دیگر شرکت‌های فناوری جهان در آن مستقر هستند.
 
NA2SMCMUSBJUBHVUI7L5WALBQM.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پس از موفقیت این کشور در کنترل ویروس کرونا در سال گذشته، اکنون ویتنام با موج جدیدی مواجه شده که سرعت سرایت آن به شدت زیاد است و از ماه آوریل تاکنون در 3 شهر از 63 شهر این کشور سه هزار نفر مبتلا شده‌اند.
 
در هانوی، پایتخت این کشور و هاب تجاری جنوبی آن تمامی رستوران‌ها تعطیل شده‌اند و گردهمایی‌های عمومی ممنوع شده است. بر همین اساس، فعالیت کارخانه‌های این کشور نیز با قرنطینه اجباری دوباره تحت تاثیر قرار گرفه و نگرانی‌ها درباره قطع زنجیره تامین محصولات فناوری افزایش یافته است.
 
یکی از تامین‌کنندگان اپل گفته است که این کمپانی نیروی کار خود را به بیش از دو شیفت کاری تقسیم کرده است و آن را راه‌حلی برای برون رفت از معضل فعلی می‌داند که ممکن است دو هفته‌ای به طول بیانجامد درحالی که زنجیره تامین بیش از این زمان تحت تاثیر قرار خواهد کرد.
 
وزارت بهداشت ویتنام روز جمعه اعلام کرده است که واکسیناسیون کارگران دو شهر صنعتی خود را به دنبال شیوع جدید ویروس کرونا آغاز کرده است و حداقل 1.04 مییون نفر در ویتنام تاکنون یک دوز واکسن کووید 19 را دریافت کرده‌اند اما تنها 28 هزار و 529 نفر آنها به طور کامل واکسینه شده‌اند.

​​