رگولاتوری

رگولاتوری: با شورای رقابت برای تغییر تعرفه تلفن ثابت توافقی نکرده‌ایم

منبع: پیوست
 
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد هیچ توافقی در خصوص افزایش یا تغییر تعرفه تلفن ثابت میان آنها با  شورای رقابت صورت نگرفته است.
 
 هفته گذشته ابراهیم محمودزاده، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از توافق اولیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با شورای رقابت بر سر تعرفه حداقل مصرف ۱۶ هزار تومانی خانوار به ازای هر خط تلفن ثابت خبر داد. محمودزاده در توضیح این موضوع گفته بود: «موضوع حداقل مصرف مطرح شده که براساس آن اگر فردی بیش از ۱۶ هزار تومان از خط تلفن خود استفاده کرد، صورت حساب او براساس میزان مصرف او محاسبه می‌شود؛ اما اگر فردی هزار تومان هم مصرف کرد، باید حداقل مصرف ۱۶ هزار تومان را بپردازد.» او تاکید کرده بود که در کنار اینکه دولت در مورد تعرفه با مخابرات وعده همراهی داده است مخابرات نیز به دولت وعده داده‌ که ظرفیت مورد نظر دولت برای توسعه امسال را تامین خواهند کرد.
 
این درحالی است که روابط عمومی رگولاتوری اعلام کرد هنوز توافقی میان شورای رقابت و مخابرات اتفاق نیافتاده است و آنچه که مخابرات اعلام کرده مورد قبول رگولاتوری نیست. روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهارات رییس هیات مدیره مخابرات ایران در مورد توافق با رگولاتوری برای تخصیص تعرفه ۱۶هزارتومانی برای خطوط تلفن ثابت، نادرست می‌داند و می‌گوید: «هرگونه تغییر ساختار تعرفه مخابرات ایران منوط به تعیین تکلیف مبالغ کلان ودیعه گذاری مردم نزد این شرکت است.»
 
چندی پیش مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، در مصاحبه اختصاصی خود با پیوست اعلام کرد که این شرکت برای اولین در طول چند دهه فعالیت خود زیان۱۷۶۰ میلیارد تومان زیان ده شده است. به گفته سلطانی این شرکت با بیش از یکصد هزار نیروی انسانی استخدامی و پیمانکاری، برای تامین هزینه‌های جاری خود دچار مشکل شده و دیگر نمی‌تواند به روند فعلی، کار را ادامه دهد. مخابرات یکی از راه‌های ساده برای گذر از شرایط فعلی‌اش را افزایش تعرفه‌ها چه در بخش تلفن ثابت چه در بخش اینترنت ثابت می‌داند تا با جذب سرمایه بتواند به توسعه شبکه خود کمک کند.

​​