تلفن همراه

آنتوتو فهرست قدرتمندترین گوشی‌های پرچمدار و میان‌رده می ۲۰۲۱ را منتشر کرد

منبع: دیجیاتو
 
 
آنتوتو (AnTuTU) که یکی از بنچمارک‌های محبوب گوشی‌های اندرویدی محسوب می‌شود، هر ماه فهرستی از قدرتمندترین موبایل‌های  پرچمدار و میان‌رده اندرویدی را منتشر می‌کند. می‌ ۱۱ لایت ۵G با عبور از ردمی ۱۰X صدرنشین فهرست ماه می ۲۰۲۱ شد.
 
درست مثل ماه گذشته، در لیست قدرتمندترین گوشی‌های پرچمدار اندرویدی این ماه نیز تمام دستگاه‌های مجهز به چیپ اسنپدراگون ۸۸۸ دیده می‌شوند. البته در لیست جدید دیگر از گوشی‌های لنوو لیجن ۲ پرو و می ۱۱ خبری نیست و گوشی‌های ایسوس راگ فون ۵ و ریلمی GT در رتبه‌های هشتم و نهم لیست جایگزین آن‌ها شده‌اند.

 
 گوشی گیمینگ بلک شارک ۴ پرو با امتیاز ۸۳۰,۰۲۲ همچنان در رتبه اول لیست قدرتمندترین گوشی‌های پرچمدار قرار دارد و سایر گوشی‌ها در لیست جابه‌جا شده‌اند. اوپو فایند ایکس ۳ پرو با دو پله سقوط نسبت به ماه گذشته اکنون در رتبه چهارم و نوبیا رد مجیک ۶ پرو که هفته گذشته در رتبه سوم لیست دیده می‌شد، اکنون رتبه دوم را به خود اختصاص می‌دهد.
از طرف دیگر، اکنون پس از ۱۱ ماه، ردمی ۱۰X که از تراشه دیمنسیتی ۸۲۰ مدیاتک بهره می‌برد سرانجام جایگاه اول لیست را به شیائومی می‌ ۱۱ لایت ۵G با تراشه اسنپدراگون ۷۸۰G واگذار کرده است.

 
گوشی‌های ردمی ۱۰X و ۱۰X پرو از زمان عرضه خود در سال گذشته، رتبه اول لیست قدرتمندترین گوشی‌های میان‌رده اندرویدی آنتوتو را در اختیار خود داشتند. با این وجود می‌توان گفت چیپست مدیاتک دیمنسیتی ۸۲۰ به عنوان یک تراشه میان‌رده عملکرد بسیار خوبی داشته است. متاسفانه این تراشه فقط در گوشی ویوو S7t 5G به کار گرفته شده که مانند سری گوشی‌های ردمی ۱۰X به صورت انحصاری در چین به فروش می‌رود.
 
برخلاف لیست مربوط به گوشی‌های پرچمدار، این لیست شامل دستگاه‌هایی با تراشه‌های مختلف از جمله اسنپدراگون ۷۶۸G، کرین ۹۸۵، کرین ۸۲۰، اسنپدراگون ۷۵۰G، اسنپدراگون ۷۶۵G و مدیاتک دیمنسیتی ۸۰۰U می‌شود.

​​