فناوری اطلاعات

شرکت‌های NVIDIA و Arm یکی می‌شوند

منبع: همکاران سیستم
مدیران عامل دو شرکت NVIDIA و Arm مذاکرات خود را در مورد معامله 40 میلیارد دلاری ادامه دادند و در نتیجه این گفت‌وگوهای طولانی قرار شد سپتامبر امسال NVIDIA شرکت مذکور را از «سافتبانک» خریداری کند.
 
«سیمون سگارز» مدیرعامل Arm و «جنسن هوانگ» مدیرعامل NVIDIA روز گذشته در «نشست پنج شش» در این خصوص گفت‌وگویی را با «پات مورهد» یکی از مشهورترین تحلیلگران انجام دادند. هر دو آنها معتقد بودند که این ادغام منافع فراوانی را برای تعداد زیادی از صنایع به همراه خواهد داشت.
 
آقای سگارز توضیح داد که شرکت Arm با تقاضای بیش از اندازه از سوی بازار برخوردار است و قادر نیست به تمامی آنها پاسخ دهد. او گفت: «ما هم اکنون در حال بررسی همه توانایی خود هستیم که در طول یک روز می‌توانیم انجام دهیم. ما نسبت به دیگر شرکت‌های مشابه توان بیشتری برای فعالیت در این حوزه داریم و با این وجود نمی‌توانیم به همه نیازهای بازار پاسخ دهیم».
 
او در ادامه اظهار داشت: «طیف وسیعی از محصولاتی که قصد دارند با مجوزهای ما توسعه یابند در حال رشد هستند. درخواست شرکت‌های توسعه‌دهنده این محصولات همچنان رو به افزایش است و به موازات آن پیچیدگی محصولات هم افزایش میابد. ما به تنهایی نمی‌توانیم به تمامی این درخواست‌ها پاسخ دهیم».
 
برخلاف نقدهای فراوانی که برای این واگذاری مطرح شده است، آقای سگارز استدلال کرد که شرکت NVIDIA منابع بیشتری را برای آنها فراهم می‌کند تا Arm بتواند نمونه کارهای غنی‌تر از آدرس‌های IP را هم ایجاد کند و تحولات بزرگ را در محصولات پیش‌رو به وجود آورد.
 

​​