تلفن همراه

کنگره جهانی موبایل از امروز آغاز به کار می کند

منبع: مهر
 
کنگره جهانی موبایل از امروز در بارسلونا اسپانیا برگزار می شود و بیش از ۳۰ هزار نفر از ۱۴۳ کشور جهان از آن بازدید می کنند.
 
 به نقل از رویترز، امروز کنگره جهانی موبایل در بارسلونا اسپانیا بطور حضوری برگزاری می‌شود. در این میان شرکت‌های کوچک و بزرگ صنعت ارتباطات موبایل در نمایشگاه حاضر شده‌اند. البته شرکت کنندگان باید تست منفی کووید ۱۹ را ارائه کنند، از ماسک طبی FFP۲ استفاده کنند و یک نشان دیجیتالی برای ردیابی تماس نیز همراه داشته باشند.
 
بیش از ۳۰ هزار بازدیدکننده از ۱۴۳ کشور جهان در این رویداد ۳ روزه شرکت می‌کنند. آنها برای ورود به نمایشگاه باید از یک منطقه عظیم تست کرونا مجهز به ۸۰ اتاقک عبور کنند.
 
هرچند میزان حاضران در نمایشگاه امسال بسیار کمتر از بازدیدکنندگان سال‌های گذشته (بیش از ۱۰۰ هزار نفر) است، اما همین تعداد نیز مشوقی برای برگزارکنندگان آن به حساب می‌آید. سازمان برگزار کننده این رویداد یا GSMA مجبور شد کنگره جهانی موبایل در ۲۰۲۰ میلادی را به دلیل شیوع فراگیر کووید ۱۹ تعطیل کند و حتی بیم آن داشت که برای مراسم امسال نیز عده کمی حضور یابند.
 
متز گرنیرد مدیر عامل GSMA در این باره می‌گوید: بزرگترین نگرانی ام آن بود که شرکت کنندگان در نمایشگاه اعلام کنند «ما شرکت نمی کنیم»، اما این اتفاق نیفتاد.
 
این درحالی است که GSMA به دلیل لغو مراسم در ۲۰۲۰ میلادی با خسارت سنگینی روبرو شد و ۴۰ درصد کارمندانش را اخراج کرد.
 
شرکت‌های بزرگی مانند تلفونیکا، اورنج، لنوو و ودافون در کنگره جهانی موبایل امسال شرکت کرده‌اند. اما از سوی دیگر شرکت‌هایی مانند اریکسون، نوکیا و سامسونگ در آن حضور ندارند.
 
دست اندرکاران صنعت موبایل امیدوارند این رویداد که اکنون بخشی از آن فیزیکی، بخشی مجازی است، طرحی برای گردهمایی‌های تجاری در آینده فراهم کند.

​​