فناوری اطلاعات

بی اعتنایی اپل به اعتراض کارمندان در مخالفت با بازگشت به محل کار پس از قرنطینه!

شرکت اپل با وجود اعتراض اخیر کارمندانش، همچنان کارکنانش را ملزم کرده است از آغاز سپتامبر دستکم سه روز در هفته در محل کار حاضر شوند.
 
به گزارش ایسنا، دییردی اوبرایان، نایب‌ رئیس ارشد اپل در ویدئویی که توسط وب سایت ورج مشاهده شد، به کارمندان این شرکت اعلام کرد ما بر این باوریم که همکاری حضوری برای فرهنگ ما و آینده اما اساسی است.
 
این پیام از سوی مدیریت اپل با گذشت چند هفته پس از نامه گروهی از کارمندان این شرکت منتشر شد. گروهی شامل ۸۰ کارمند اپل نامه ای خطاب به تیم کوک، مدیرعامل اپل نوشته و از وی خواسته بودند درباره برنامه هایی که کارمندان را ملزم می کند در سپتامبر به دفتر کار برگردند، تجدیدنظر کند. آنها اظهار کرده بودند حس می کنند توسط مدیریت نادیده گرفته شده اند که ادعا می کند افراد مشتاق به بازگشت به همکاری حضوری هستند و مایل هستند گزینه دورکاری تمام وقت را به جای دو روز در هفته داشته باشند.
 
تیم کوک، مدیرعامل اپل در ابتدا برنامه را برای بازگشت کارمندان به محل کار در اوایل ژوئن اعلام کرده بود که بر اساس آن اکثر کارمندان روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه در محل کار حاضر می شوند و روزهای چهارشنبه و جمعه به کار از خانه می پردازند.
 
بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، در نهایت با انتشار ویدیوی دییردی اوبرایان که در آن اعلام شد کسانی که خواستار دورکاری به شکل دائمی هستند، باید اجازه مستقیم مدیریت را دریافت کنند، کارمندان اپل پاسخ خود را گرفتند.
 
برنامه سپتامبر اپل رویکرد منعطف تری برای کار از خانه نسبت به دوران پیش از پاندمی که روی کار در دفتر تاکید داشت را دنبال می کند. با این حال برنامه مذکور در مقایسه با شرکتهای دیگر سخت گیرانه تر است. توییتر به بسیاری از کارمندانش اجازه خواهد داد تا هر زمان که می خواهند دورکاری کنند. برنامه بازگشت به کار هیبریدی گوگل مانند برنامه اپل شامل سه روز در هفته حضور در دفتر کار است اما شامل موقعیتهای شغلی به صورت کاملا دورکاری است و با توجه به نیاز هر تیم کاری تغییر می کند. اپل ممکن است با فشار برای تغییر سیاستهایش روبرو شود تا منعکس کننده تغییر رفتار سایر شرکتهای فناوری در زمینه دورکاری شود.

​​