فناوری اطلاعات

فِراری زیر چتر خدمات ابری آمازون رفت

منبع: همکاران سیستم
شرکت فِراری از بزرگترین تولیدکنندگان اتومبیل‌های لوکس و دست‌ساز همکاری‌های تازه‌ای را با شرکت توسعه خدمات سازمانی AWS آغاز کرده تا به موجب آن پلتفرم پردازش ابری آمازون به عنوان فضای اصلی ذخیره‌سازی داده‌ها، سیستم یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی این کمپانی مورد استفاده قرار گیرد.
 
شرکت AWS آمازون با انتشار بیانه‌ای توضیح داد این همکاری‌ها به طراحی و آزمایش هوشمند اتومبیل‌های جدید فِراری کمک می‌کند و همچنین گروه مسابقه‌ای «فرمول یک اسکودریا فِراری» از این طریق می‌تواند سیستم تعامل دیجیتالی برای ارتباط نزدیک‌تر با هواداران خود در اختیار داشته باشد.
 
در این بیانیه همچنین گفته شد: «این دو شرکت با یکدیگر می‌توانند سرعت نوآوری در تمام بخش‌های فِراری را تسریع کنند و زیرمجموعه‌های مختلف از جمله بخش اتومبیل‌های جاده‌ای، مسابقات جی‌تی، بخش چالش فِراری، و بخش فرمول یک از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند».
 
در این همکاری‌ها شرکت فِراری از خدمات پیشرفته AWS در زمینه‌های مختلف از جمله تحلیل داده، یادگیری ماشینی، پردازش اطلاعات، ذخیره‌سازی اطلاعات و قابلیت‌های پایگاه داده برای دستیابی سریع به بینش جامع در مورد طراحی و عملکرد اتومبیل‌ها در جاده و مسیر استفاده می‌کند.
 
شرکت فِراری نیز در بیانیه مجزا توضیح داد که هدف از تعامل با خدمات پردازش ابری و پلتفرم AWS این است که طرفداران مسابقات فرمول یک بتوانند در جریان زندگی روزمره تیم مسابقه و رانندگان محبوب خود قرار بگیرند و از طریق ابزارهای شخصی‌سازی، محتوای اختصاصی و برنامه‌های تعاملی ارتباط نزدیک‌تری با فِراری داشته باشند.
 

​​