فناوری اطلاعات

تعقیب قضایی شرکت «یوبی‌سافت» در فرانسه به علت مزاحمت جنسی برای زنان

منبع: فارس
شرکت یوبی سافت در فرانسه به علت ایجاد مزاحمت و آزار و اذیت جنسی برای بانوان مورد پیگرد قضایی قرار گرفته است. این شرکت در زمینه تولید بازی های ویدئویی فعال است.
 
 
 به نقل از انگجت، اتحادیه همبستگی کارگران فرانسوی و دو تن از کارکنان قبلی یوبی سافت این شرکت را به علت حاکم بودن فرهنگ سازمانی آزار جنسی مورد پیگرد قانونی قرار داده اند. بر اساس کیفرخواست تنظیم شده برای یوبی سافت آسان تر است که سوءرفتار جنسی را تحمل کند تا آنکه به حل این مشکل بپردازد.
 
در این شکایت تعدادی از مدیران فعلی و سابق شرکت یوبی سافت هدف قرار گرفته اند که از جمله آنها می توان به سسیل کورنت مدیر سابق منابع انسانی، تامی فرانسوا معاون اول سابق و سرژ هاسکوئت مدیر سابق واحد خلاقیت جهانی اشاره کرد. رئیس این شرکت ایو گیلموت نیز نه به دلیل دخالت مستقیم ، بلکه به دلیل اینکه ذاتاً "مسئول" رویدادهای یوبی سافت است ، تحت پیگرد قرار گرفته است.
 
یوبی سافت در واکنش به این شکایت مدعی شده جزئیات بیشتری را برای طرح با رسانه ها در اختیار ندارد و قبلا در مورد ادعاهای طرح شده تحقیق کرده و واکنش مناسب نشان داده است. پیش از این هم رسانه ها اخباری در مورد بی توجهی مدیران یوبی سافت به آزار و اذیت جنسی در این شرکت منتشر کرده بودند.

​​