تلفن همراه

دروغگویی تی موبایل برای دریافت تاییدیه ادغام با اسپرینت

منبع: مهر
 
مقامات رگولاتوری در ایالت کالیفرنیای آمریکا اپراتور مخابراتی تی موبایل را به گمراه کردن خود و دروغ گویی متهم کرده‌اند تا مجوز ادغام این شرکت و اپراتور اسپرینت صادر شود.
 
 به نقل از انگجت، تی موبایل متهم است رگولاتورهای این ایالت را در مورد تعطیلی برنامه‌ریزی شده شبکه ارتباطات رادیویی سی دی ام ای خود گمراه کرده تا در سال ۲۰۲۰ مجوز ادغام با اسپرینت را دریافت کند.
 
کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا به تی موبایل دستور داده برای جلوگیری از تحریم خود مدارکی را به کمیسیون ارائه کند که ثابت می‌کند این شرکت در مورد شبکه یادشده اظهارتی دروغین یا گمراه کننده نداشته است.
 
یکی از دلایل اصلی موافقت با ادغام این دو اپراتور و خرید اسپرینت توسط تی موبایل به قیمت ۲۶ میلیارد دلار، آن بود که تی موبایل با فروش خدمات پیش پرداخته مخابراتی اسپرینت موسوم به بوست موبایل به یک شرکت رقیب موافقت کرد. در سال ۲۰۲۰ شرکت دیش ۱.۴ میلیارد دلار برای خرید بوست موبایل پرداخت کرد و تی موبایل هم پذیرفت خدمات نسل چهارم و نسل سوم ال تی ای و سی دی ام ای را به مشتریان بوست ارائه دهد تا در نهایت دیش آنها را به شبکه نسل پنجم خود منتقل کند.
 
تی موبایل ابتدا اعلام کرد تا سال ۲۰۲۳ از این مشتریان پشتیبانی می‌کند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد تی موبایل برای تعطیلی شبکه سی دی ام ای خود تا اول ژانویه سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی کرده است که تخلف محسوب می‌شود. این شرکت تخلفات فنی مشابه دیگری نیز داشته و ممکن است در مجموع برای این تخلفات به صدها هزار دلار جریمه محکوم شود.

​​