تلفن همراه

۹۶ طرح مخابراتی در یزد به بهره برداری رسید

 
مدیر مخابرات منطقه یزد گفت: همزمان با هفته دولت( دوم تا هشتم شهریورماه)، ۹۶ طرح ارتباطات و تلفن همراه اول با ۳۵۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این استان به بهره برداری رسید.
 
به گزارش روزچهارشنبه روابط عمومی مخابرات یزد، محمدرضا زارع افزود: این طرح ها شامل تاسیس ،توسعه و یا جایگزینی کافو نوری به جای سوئیچ در ۱۷ مرکز مخابراتی، اجرای ۲۱ کیلومتر فیبرنوری و شبکه کابل در مراکز تلفن، نصب تجهیزات اکتیو پروژه تانوما در ۲ مرکز ایجاد بستر تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت از طریق تانوما در یزد، اشکذر و مهریز است. 
 
 وی تاسیس ۱۳ سایت بی. تی. اس(B.T.S) همراه اول با فناوری های چهار جی. سه جی و ۲ جی (۲G .۳G .۴G) ، افزایش فناوری ۲ سایت سه جی(۳G) ، جابه جایی پنج سایت همراه اول و ایجاد ظرفیت زیرساخت داخل استانی در هفت سایت بی. تی . اس (B.T.S) را از دیگر طرح های بهره برداری شده ذکر کرد.
 
به گفته مدیر مخابرات منطقه یزد دیگر طرح های افتتاح شده شامل تعویض هفت دکل سایت بی.تی. اس( B.T.S) ، توسعه تجهیزات اینترنت پرسرعت خانگی ،ایجاد بستر ارایه سرویس سورینو در مرکز استان،  نصب سوییچ دیتا و توسعه درگاه اینترنت دیتا و راه اندازی دیزل در ۲ مرکز است.
 
 از هفته دولت سال ۹۸ تاکنون  ۳۳۰ طرح مخابراتی و تلفن همراه اول در استان یزد با سرمایه گذاری یک هزار و ۷۳۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
 
انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور ماه سال ۱۳۶۰  از سوی منافقان کوردل و شهادت  ۲ یار دیرین امام (ره) و انقلاب و ۲ اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رییس جمهوری و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، در تقویم ایران هفته ای به نام هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) نامگذاری شد.

​​