تلفن همراه

۸۵ درصد املاک مزایده مخابرات به فروش نرفتند

منبع: پیوست
 
نتایج اولیه مزایده املاک شرکت مخابرات ایران نشان می‌دهد از ۳۰۷ ملکی که این شرکت به مزایده گذاشته بود تنها حدود ۴۵ ملک به فروش رفته و حدود ۸۵ درصد املاک به مزایده گذاشته شده، به فروش نرفته‌اند.
 
شرکت مخابرات ایران اوایل مرداد ماه امسال آگهی فروش ۳۰۷ ملک مازاد خود را به روش مزایده منتشر کرد که در ۲۳ استان کشور قرار دارند. این شرکت در روزهای پایانی مهلت شرکت در این مزایده، ۶ ملک در استان‌های تهران و خراسان رضوی را از تشریفات قانونی مزایده خارج کرد و بدین ترتیب ۳۰۱ ملک به ارزش بیش از ۱۲۷۹ میلیارد تومان را برای فروش گذاشت.
 
نتایج اولیه این مزایده که به دست پیوست رسیده است نشان می‌دهد خریداران تنها برای ۴۵ ملک پیش‌قدم شده‌اند.
 
نتایج نهایی این مزایده هنوز منتشر نشده‌اند؛ اما برآوردهای اولیه حاکی از آن است املاک به فروش رفته در مجموع حدود ۳۷۰ میلیارد تومان ارزش دارند که نزدیک به ۲۹ درصد ارزش کل مزایده را شامل می‌شود.
 
مخابرات در سال‌های اخیر با مشکلات مالی متعددی روبرو بوده است و پیش از این نیز در چند نوبت برخی از املاک خود را به فروش رسانده است. بهمن ۹۷ مجید صدری، مدیرعامل وقت شرکت مخابرات ایران در یک نشست خبری تاکید کرد: «پیش از این گاهی املاک برای پرداخت بدهی‌های شرکت به فروش می‌رسیدند. من که به شرکت آمدم، جلوی این کار را گرفتم و اکنون نیز دستور داده‌ام پول واگذاری املاک تنها در زمینه زیرساخت، هزینه شود.»
 
شرکت مخابرات براساس صورت‌های مالی سال ۹۹ برای اولین بار زیان‌ده شده و برآورد می‌شود این شرکت حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان بدهی به نهادها و شرکت‌های مختلف داشته باشد. با توجه به مشکلات مالی مخابرات، به نظر نمی‌رسد رقم ۳۷۰ میلیارد تومان که از مزایده اخیر نصیب این شرکت می‌شود، بتواند مشکلات را برطرف کند.

​​