تلفن همراه

آغاز انتشار بتای رابط کاربری One UI 4 مبتنی بر اندروید ۱۲ برای سری گلکسی S21

منبع: دیجیاتو
 
در حالی که احتمالا چند هفته تا انتشار نسخه نهایی اندروید ۱۲ برای گوشی‌های پیکسل باقی مانده، سامسونگ رسما از انتشار بتای عمومی رابط کاربری One UI 4 مبتنی بر اندروید ۱۲ برای گوشی‌های سری گلکسی S21 خبر داد. این شرکت می‌خواهد هر سال انتشار آپدیت‌ها را جلو بیندازد و امسال هم یک تا دو هفته نسبت به پارسال سریع‌تر عمل کرده است.
 
طبق اعلام سامسونگ، ثبت نام برای برنامه بتا اندروید ۱۲ از امروز آغاز شده است. کاربران باید به اپلیکیشن Samsung Members بروند و از آنجا درخواست خود را ثبت کنند. امکان ثبت نام فعلا برای کاربران در چین، هند، آلمان، کره جنوبی، بریتانیا، لهستان و ایالات متحده وجود دارد، اما انتظار می‌رود در آینده نزدیک کشورهای دیگری هم به این لیست اضافه شوند.
 
گوگل در اندروید ۱۲ سبک طراحی خود را عوض کرده و از طریق Material You از دکمه‌های بزرگ و رنگ‌های متنوعی در سیستم استفاده می‌کند. در حال حاضر مشخص نیست که سامسونگ تا چه حد از طراحی گوگل پیروی خواهد کرد. رابط کاربری One UI قابلیت‌های شخصی‌سازی خاص خودش را دارد ولی سامسونگ درباره قابلیت‌های جدید One UI 4 می‌گوید:
 
«مجموعه‌ای از امکانات برای تنظیم تم به شما اجازه می‌دهند ظاهر و کارکرد دستگاه خود را تغییر دهید و بخش‌های مختلف صفحه خانگی، آیکن‌ها، نوتیفیکیشن‌ها، والپیپرها و غیره را پیکربندی کنید.
 
ویجت‌های جدید و بهبودیافته چه به لحاظ ظاهری و چه به لحاظ شیوه نمایش امکانات شخصی‌سازی بیشتری ارائه می‌کنند. به‌علاوه، به مجموعه بزرگ‌تر و متنوع‌تری از ایموجی‌ها دست پیدا می‌کنید.»
 
سامسونگ نشانگرهای دیداری اندروید ۱۲ برای میکروفن و دوربین را به رابط کاربری خود می‌آورد تا در زمان استفاده از آن‌ها نسبت به حریم خصوصی خود اشراف داشته باشید. ویجت‌ها هم تغییرات زیادی داشته‌اند تا حال و هوای مدرن‌تری پیدا کنند. البته ظاهر آن‌ها به اندازه ویجت‌های گوگل رادیکال نیست، اما گوشه‌های گردتری دارند.
 
پوسته One UI 4 همچنین بخش مجوزهای اندروید ۱۲ را گسترش داده و اجازه می‌دهد کاربران ببینند در هفت روز گذشته چه اپلیکیشن‌هایی از کدام مجوزها استفاده کرده‌اند. به‌علاوه، در این نسخه می‌توانید مصرف داده مجوزها و اپلیکیشن‌های خود را ببینید.

​​