تلفن همراه

ضابطان قضایی روسیه برای دریافت جریمه تلگرام وارد عمل شدند

منبع: تسنیم
 
سرویس قضایی فدرال روسیه اعلام کرد که ضابطان این سازمان شروع به جمع‌آوری جریمه‌هایی بالغ بر ۵ میلیون روبل (بیش از ۷۰۰۰۰ دلار) از پیام‌رسان تلگرام به دلیل عدم حذف محتوای ممنوعه کرده‌اند.
 
 به نقل از رویترز، سرویس قضایی فدرال روسیه اعلام کرد که ضابطان این سازمان شروع به جمع‌آوری جریمه‌هایی بالغ بر 5 میلیون روبل (بیش از 70000 دلار) از پیام‌رسان تلگرام به دلیل عدم حذف محتوای ممنوعه کرده‌اند.
 
بر اساس اعلام پایگاه الکترونیکی اقدامات اجرایی دادگاه روسیه، این ضابطان بر اساس دو حکم دادگاه شماره 422 منطقه تاگانسکی مسکو که هر کدام شامل 2.5 میلیون روبل جریمه بود، مراحل اجرایی را آغاز کردند.
 
پیش از این، تلگرام به دلیل حذف نکردن محتوای ممنوعه 35 میلیون روبل جریمه شده بود.
 
بر اساس این گزارش، قانونی که شبکه‌های اجتماعی را ملزم به ردیابی و مسدود کردن محتوای ممنوعه می‌کند، در 1 فوریه 2021 در روسیه به اجرا گذاشته شد.
 
این قانون جریمه‌ای تا چهار میلیون روبل (تقریباً 52000 دلار) به ازای هر واحد محتوای ممنوعه در صورتی که یک شبکه اجتماعی نتواند چنین اطلاعاتی را حذف کند، در نظر گرفته است.
 
هفته گذشته سرویس قضایی فدرال روسیه اقدامات مشابهی را برای دریافت جریمه‌هایی بالغ بر 43 میلیون روبل (606000 دلار) از شرکت آمریکایی فیس بوک انجام داد.

​​